Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

König skončil ve 2. etapě Vuelty čtvrtý, vyhrál Roche

Baiona (Španělsko) - Leopold König skončil čtvrtý ve druhé etapě Vuelty. Vyhrál irský kolega Romana Kreuzigera ze stáje Saxo-Tinkoff Nicolas Roche před Španělem Danielem Morenem a Italem Domenikem Pozzovivem. Kreuziger projel cílem bezmála 177 kilometrů dlouhé etapy s mankem čtrnácti sekund jako osmnáctý.

Leopold König
zdroj: Wikipedia

Do čela celkového pořadí se po první individuální etapě dostal Ital Vicenzo Nibali, který má osmisekundový náskok před dnešním vítězem. Kreuziger a König jsou se ztrátou 32 sekund na 10. a 11. příčce.

V průběhu etapy mezi městy Pontevedra a Baiona se dlouho v čele pohybovala tříčlenná skupinka uprchlíků ve složení Alex Rasmussen, Francisco Javier Aramendia, Gregory Henderson. Ta si vypracovala až třináctiminutový náskok, ale na úpatí závěrečného stoupání ji peloton dostihl.

V průběhu jedenáctikilometrového stoupání z čelní skupiny odpadli někteří závodníci včetně majitele červeného trikotu pro lídra celkové klasifikace Slovince Janeže Brajkoviče. Kilometr a půl před cílem nastoupil König a záhy si vypracoval slibný náskok, ale o etapový triumf ho připravila trojice pronásledovatelů v čele s devětadvacetiletým Rochem.

"Nico to zvládl skvěle a je super pro něj i pro náš tým, že se mu podařilo vyhrát hned na začátku. Ukazuje, že se na Vueltu hodně chystal a má dobrou formu," komentoval kolegův úspěch Kreuziger.

Je nám líto, video expirovalo.
Vuelta 2013
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy