Následuje
BBV po 25 letech

König by měl být spolu s Portem lídrem Sky pro Giro

Palma de Mallorca (Španělsko) – Leopold König nebude podle všeho po svém přestupu do Sky hrát v týmu druhé housle. Britská stáj uveřejnila své rozhodnutí nasadit českého jezdce do letošního závodu Giro d'Italia v pozici jednoho z lídrů, na něž bude tým pracovat. Role jedničky by se měl ujmout Richie Porte. "Jako lídři na Giro jsme byli určeni my dva," potvrdil König.

Leopold König se již připravuje s týmem Sky

Britská stáj poodhalila své záměry při prezentaci během soustředění na Mallorce. "Bude to tak, že naším hlavním lídrem na Giru se stane Richie Porte a spolulídrem Leo," citoval server iDnes.cz vyjádření jednoho ze sportovních ředitelů stáje Daria Cioniho pro časopis 53x11.

Giro se pojede od 9. do 31. května, a ačkoliv pro Tour by měl mít tým jasného kapitána, jímž bude vítěz "Staré dámy" z roku 2013 Chris Froome, pro Königa to nemusí nutně znamenat, že se 4. července na startu v nizozemském Utrechtu neobjeví také. "Pojedeme do Francie s tím nejlepším možným týmem, jaký budeme moci sestavit," prohlásil Froome.

Ten si sice původně pohrával s myšlenkou Tour ze svého programu vynechat kvůli profilu letošního 102. ročníku a jet oba zbývající závody Grand Tours Giro a Vueltu, ale nakonec tyto záměry – patrně i pod nátlakem vedení týmu – přehodnotil. "Na Tour zaměřím svou hlavní pozornost," uvedl Froome.

"Výzva absolvovat všechny tři Grand Tours v jedné sezoně tu však zůstává," podotkl Froome. Letošní Tour de France bude podle jeho odhadů hodně náročná. "Bez jakýchkoliv pochyb půjde o těžký test. Ale já si výzvy užívám a není důvod, proč bych měl být horší než další favorité na vítězství. Je zodpovědnost nás všech v týmu, abychom byli na Tour natolik konkurenceschopní, jak jen to bude možné," uvedl Froome.

 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy