Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Střípky ze života horolezce - Vzpomínka na Míru Šmída

König by měl být spolu s Portem lídrem Sky pro Giro

Palma de Mallorca (Španělsko) – Leopold König nebude podle všeho po svém přestupu do Sky hrát v týmu druhé housle. Britská stáj uveřejnila své rozhodnutí nasadit českého jezdce do letošního závodu Giro d'Italia v pozici jednoho z lídrů, na něž bude tým pracovat. Role jedničky by se měl ujmout Richie Porte. "Jako lídři na Giro jsme byli určeni my dva," potvrdil König.

Je nám líto, video expirovalo.
Leopold König se již připravuje s týmem Sky

Britská stáj poodhalila své záměry při prezentaci během soustředění na Mallorce. "Bude to tak, že naším hlavním lídrem na Giru se stane Richie Porte a spolulídrem Leo," citoval server iDnes.cz vyjádření jednoho ze sportovních ředitelů stáje Daria Cioniho pro časopis 53x11.

Giro se pojede od 9. do 31. května, a ačkoliv pro Tour by měl mít tým jasného kapitána, jímž bude vítěz "Staré dámy" z roku 2013 Chris Froome, pro Königa to nemusí nutně znamenat, že se 4. července na startu v nizozemském Utrechtu neobjeví také. "Pojedeme do Francie s tím nejlepším možným týmem, jaký budeme moci sestavit," prohlásil Froome.

Ten si sice původně pohrával s myšlenkou Tour ze svého programu vynechat kvůli profilu letošního 102. ročníku a jet oba zbývající závody Grand Tours Giro a Vueltu, ale nakonec tyto záměry – patrně i pod nátlakem vedení týmu – přehodnotil. "Na Tour zaměřím svou hlavní pozornost," uvedl Froome.

"Výzva absolvovat všechny tři Grand Tours v jedné sezoně tu však zůstává," podotkl Froome. Letošní Tour de France bude podle jeho odhadů hodně náročná. "Bez jakýchkoliv pochyb půjde o těžký test. Ale já si výzvy užívám a není důvod, proč bych měl být horší než další favorité na vítězství. Je zodpovědnost nás všech v týmu, abychom byli na Tour natolik konkurenceschopní, jak jen to bude možné," uvedl Froome.

 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy