Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Klasika na flanderských kostkách patřila Asgreenovi, ve finiši udolal utaveného van der Poela

Nevyzpytatelný závod Kolem Flander plný úseků s ikonickými kostkami a prudkými výšlapy zvládl nejlépe Kasper Asgreen. Dánský cyklista předvedl povedený finiš, ve kterém setřásl nizozemského fenoména a obhájce prvenství Mathieua van der Poela. Další favorit Wout van Aert odpadl z vedoucí skupinky 15 kilometrů před cílem a soupeře už nedohnal.

Šestadvacetiletý Asgreen, člen týmu Deceuninck-Quick Step, si ve 105. ročníku závodu z Antverp do Oudenaarde připsal první výhru v kariéře na jednom z cyklistických "monumentů".

Asgreen svedl s van der Poelem po 254 kilometrech dvoučlenný souboj o vítězství poté, co se oba na předposledním stoupání zbavili spolufavorita van Aerta. Belgičan nakonec dojel ve skupině pronásledovatelů celkově šestý, spurt o třetí místo vyhrál jeho krajan Greg van Avermaet.

Van der Poel šel do finiše s Asgreenem vzhledem ke své výbušnosti jako jasný favorit. Zaútočil z první pozice, soupeře ale nesetřásl, a když ho Dán zhruba 100 metrů před páskou předjel, vyčerpaný svěsil nohy a zbytek spurtu vzdal.

"Cítil jsem se v posledních kilometrech dobře, takže jsem se rozhodl, že to zkusím a budu věřit svému spurtu. Kilometr před cílem jsem zůstal za zadním kolem Mathieua, abych se mohl rozhodnout, kdy vyrazit. Bylo to hrozně těžké, oba jsme jeli na hraně," uvedl Asgreen, jenž vyhrál Kolem Flander jako druhý Dán v historii po Rolfu Sörensenovi v roce 1997.

"Je to úžasné, Rolf mi dal pár dobrých rad, když jsem vyhrál E3," připomněl Asgreen své vítězství z minulého týdne na závodě v Harelbeke. "Byla to úžasná klasikářská sezona a jsem rád, že jsem ji zakončil takhle," dodal úřadující mistr Dánska.

Jeden z pěti nejvýznamnějších jednodenních závodů se tentokrát jel bez české účasti. Na Flandry se připravoval Asgreenův týmový kolega Zdeněk Štybar, ale v týdnu prodělal zákrok kvůli srdeční arytmii a musel si dát od závodění pauzu.

Cyklistický závod Kolem Flander (WorldTour) - 254,3 km:

1. Asgreen (Dán./Deceuninck-QuickStep) 6:02:01, 2. Van der Poel (Niz./Alpecin-Fenix) stejný čas, 3. Van Avermaet (Belg./AG2R Citroën), 4. Stuyven (Belg./Trek-Segafredo) oba -25, 5. Vanmarcke (Belg./Israel Start-up Nation), 6. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma) oba -50.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy