Česko - Rakousko

Kennaugh se radoval po úniku, Porte navýšil na Dauphiné náskok

Aoste/Alpe d'Huez (Francie) - Sedmou etapu na Critériu du Dauphiné vyhrál Brit Peter Kennaugh, který se pustil do sólového úniku, se kterým slavil v cíli úspěch. Žlutý dres si udržel Richie Porte, který tak nadále vede celkové pořadí před Chrisem Froomem o 62 sekund. Roman Kreuziger dojel se ztrátou sedmi minut na 40. místě, Petr Vakoč byl o dalších 12 minut pomalejší.

Peter Kennaugh ze stáje Sky
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

V sedmé etapě na Critériu du Dauphiné s cílem na slavném Alpe d'Huez se pustil britský cyklista Peter Kennaugh z týmu Sky po odjetí necelých čtyřiceti kilometrů do sólového úniku, který měřil 130 km. Vyšší a těžší prémie než na slavném kopci čekala na col de Sarenne, ale právě až zvučnější výstup známý zejména z Tour de France rozhodl o tom, že Richie Porte zůstane ve žlutém.

Zatímco Kennaugh si dojel pro jasné vítězství v etapě s náskokem 13 sekund před krajanem Benem Swiftem, za nimi se odehrávaly boje o průběžné celkové pořadí. Před závěrečným stoupáním se Porte utrhl ze skupiny favoritů společně s Dánem Jakobem Fuglsangem, a dokonce navýšil svůj náskok před pronásledovateli. Před Chrisem Froomem tak vede už o 62 sekund.

Sedmou etapu Critéria du Dauphiné vyhrál po úniku Kennaugh, vede Porte

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 7. etapa (167,5 km):

1. Kennaugh (Brit./Sky) 4:43:59, 2. Swift (Brit./SAE Team Emirates) -13, 3. Herrada (Šp./Movistar) -1:11, 4. Vanendert (Belg./Lotto) -1:13, 5. Bardet (Fr./AG2R) -1:14, 6. Porte (Austr./BMC Racing) -1:56, ...40. Keuziger (ČR/Orica) -7:02, 85. Vakoč (ČR/Quick-Step) -19:20.

Průběžné pořadí: 1. Porte 25:38:29 (Austr./BMC Racing), 2. Froome (Brit./Sky) -1:02, 3. Fuglsang (Dán./Astana) -1:15, 4. Aru (It./Astana) -1:41, 5. Valverde (Šp./Movistar) -1:43, 6. Contador (Šp./Trek-Segafredo) -1:55, ...37. Kreuziger -16:18, 117. Vakoč -55:15.