Volejbalový magazín

Kaňkovský navázal na Bártu, ve třetí etapě Kolem Maďarska předvedl nejlepší spurt

Třetí etapa závodu Kolem Maďarska byla určena sprinterům. Po necelých 70 kilometrech a 90 minutách se ve východomaďarském městečku Hajdúszoboszló rozhodovalo ve hromadném dojezdu. Nejlepší finiš měl český závodník Alois Kaňkovský a svým triumfem navázal na vítězství Jana Bárty z úvodního prologu.

Kaňkovský triumfoval ve spurtu třetí etapy Kolem Maďarska

Bárta dojel ve stejném čase jako vítěz na třicátém místě. V průběžném pořadí mu patří čtvrtá příčka se ztrátou 70 sekund na vedoucího Lotyše Kristse Neilandse.

V pátek absolvoval peloton dvoudílnou etapu. V první části dlouhé 115 km zvítězil po úniku čtyřčlenné skupiny domácí Krisztián Lovassy. Těsně pod stupni vítězů skončil Jakub Otruba z Elkov Author.

Odpoledne už se český tým dočkal zásluhou Kaňkovského, který byl nejrychlejší v hromadném finiši po 70 kilometrech. Pětatřicetiletý jezdec za sebou nechal Nizozemce Woutera Wippera a Itala Manuela Bellettiho a připsal si sedmé vítězství v sezoně.