Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

K závodění si přidá i výraznou funkcionářskou roli. Nash se stala viceprezidentkou UCI

Kariéru ještě končit neplánuje a v závodním poli se bude objevovat i nadále. Kateřina Nash ale vedle toho bude zastávat výraznou funkcionářskou roli. Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka se během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Kateřina Nash
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK/ autor: Červený Michal

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídicího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy