Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Hokejka

K bronzu zlato. Nosková vyhrála ve Zlíně silniční závod

Nikola Nosková je novou evropskou šampionkou v kategorii do 23 let. Na náročné kopcovité trati závodu, který organizátoři uspořádali ve Zlíně, vyhrála s téměř čtyřminutovým náskokem před druhou Aafke Soetovou. Nosková už v minulých dnech získala bronz v časovce.

Je nám líto, video expirovalo.
Nosková zcela ovládla ME do 23 let

V úmorném vedru na velice náročném jedenáctikilometrovém horském okruhu potvrdila Nosková roli favoritky a více než sedmdesát kilometrů odšlapala v sólovém úniku. Už ve druhém kole ve stoupání zaútočila.

Její nástup zachytila pouze šampionka z časovky Soetová a Italka Elena Pirroneová. Obě soupeřky ale po dalších dvou okruzích ztratily s Noskovou kontakt. Česká cyklistka v závěru ještě tempo vystupňovala a nikým neohrožována si dojela pro titul.

"Trať byla určitě těžká. Ale holky nejely a já jsem nechtěla čekat do posledního kola, abych s nimi bojovala ve spurtu. Tam bych proti Italkám neměla šanci. I když jsem si závod chvílemi protrápila, když jsem jela dlouho sama. Ale vychutnala jsem si vítězství před domácími diváky," radoval se Nosková. 

Výkon Noskové označil trenér českých cyklistů Tomáš Konečný za excelentní. "Trať je tak náročná, že se musí spoléhat je na své síly. Jet v závěsu za někým v prudkém kopci je těžké a totéž platí i o prudkých sjezdech. Věřím, že v neděli dosáhnou na podobný výsledek i junioři," přál si Konečný.

Závod juniorek na 75,6 kilometru vyhrála rovněž jednoznačně sedmnáctiletá Ruska Aigul Garejevová, která po sólové jízdě dojela do cíle s náskokem šesti minut na osmičlennou skupinu pronásledovatelek, v níž byly i dvě české závodnice. Veronika Jandová skončila sedmá a Tereza Sásková obsadila deváté místo.

"Soupeřky udělaly chybu, že mě nechaly odjet. Mým hlavním cílem bylo porazit sama sebe," uvedla Garejevová. Krok s ní držela do polovinu závodu pouze Němka Hannah Ludwigová, ale ostrému tempu pak nestačila, propadla se do následující skupiny a ve finiši podlehla v boji o druhé místo Italce Vittorii Guazziniové.

"Byl to můj první větší závod, takže jsem nevěděla, co mě čeká. Bylo to těžké. Mrzelo mě, že dojezd do cíle byl z kopce a já nemám tak dobrý spurt," poznamenala nejlepší česká juniorka Jandová.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a závodníků do 23 let - závody s hromadným startem ve Zlíně:

Ženy do 23 let (108 km): 1. Nosková 3:31:48, 2. Soetová (Niz.) -3:49, 3. Paternosterová (It.) -7:15.

Juniorky (75,6 km): 1. Garejevová (Rus.) 2:28:29, 2. Guazziniová (It.), 3. Ludwigová (Něm.) obě -6:01, ...7. Jandová -6:02, 9. Sásková -6:03, 29. Hájková -14:59, 48. Ševčíková -23:14, 51. Janů -23:37.

Hlavní zprávy