Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

K bronzu mnoho nechybělo. Otrubovi unikla medaile o necelé dvě vteřiny

Na čtvrtém místě skončil v časovce na ME jezdců do 23 let Jakub Otruba. Medaile mu unikla o necelé dvě vteřiny. Z vítězství se radoval Ital Edoardo Affini, juniorskou kategorii vyhrál belgický vítěz letošního Závodu míru Remco Evenepoel.

Je nám líto, video expirovalo.
Otruba byl na ME jezdců do 23 let dvě vteřiny od bronzu

Otruba začal podle připraveného scénáře volněji. Po prvním mezičase byl až čtrnáctý, v závěru vystupňoval rychlost. "Tři kilometry před cílem ztrácel na Wildauera ještě sedm sekund. Myslel jsem, že se nám podaří ztrátu zlikvidovat. Řval jsem na něj, abych jej vybičoval do maxima. Vyřval jsem ale jen šest sekund, jedna nám chyběla," posteskl si trenér českých cyklistů Tomáš Konečný.

Časovka byla na kopcovité trati ve vedru hodně těžká. "Věděl jsem, že se mi dnes bude dařit. Což dokazuje i výsledný čas pod třicet minut. Výkon byl parádní. Prokázalo se, že příprava byla dobrá. Mám v časovkách taktiku, že se nejdříve prvních pět minut rozjedu pomalu a potom přidávám a přidávám až do cíle. Mrzí mě však, že to nestačilo na medaili," ví Otruba.

Další český cyklista Richard Holec skončil jednadvacátý. Na rozdíl od Otruby se necítil v optimální pohodě. "Vedro mi nevadilo. Bylo však těžké odhadnout situaci, která se kvůli větru stále měnila. Připadalo mi, že šlapu do prázdna. Neměl jsem hrubou sílu," uvedl Holec.

Závod juniorů na stejné trati skončil výrazným úspěchem mladých belgických cyklistů. Zvítězil horký favorit Remco Evenepoel s náskokem 24 sekund před krajanem Ilanem Van Wilderem. Třetí dojel do cíle Ital Antonio Tiberi. Z českých zástupců Petr Kelemen obsadil devatenácté místo a devětadvacátý skončil Jan Kašpar.

"Při tréninku jsem si říkal, že to půjde. V horku se mi ale špatně dýchalo, situaci komplikoval velký vítr. Nejelo se mi dobře. Na první obrátku to ještě šlo, ale ve druhém kole mi docházely síly," přiznal po závodě Kelemen.

O víkendu pokračuje šampionát ve Zlíně, kde jsou v sobotu na programu závody s hromadným startem juniorek a žen a v neděli juniorů a mužů. Hlavními českými nadějemi budou mezi juniory Karel Vacek, mezi muži Otruba a v kategorii žen bronzová medailistka z časovky Nikola Nosková.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a závodníků do 23 let - časovky v Brně:

Muži do 23 let (23 km): 1. Affini (It.) 29:26,53, 2. Penko (Slovin.) -25, 3. Wildauer (Rak.) -31, 4. Otruba -33, ...21. Holec -1:57.

Junioři (23 km): 1. Evenepoel 29:51,30, 2. Van Wilder (oba Belg.) -24, 3. Tiberi (It.) -40, ...19. Petr Kelemen -2:36, 29. Kašpar -3:13. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy