Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Jumbo-Visma vyšle na Tour všechny hvězdy, plánuje ukončit panování Ineosu

Jumbo-Visma to s útokem na žlutý trikot na Tour de France myslí opravdu vážně. Nizozemský tým poněkud netypicky už s půlročním předstihem ohlásil nominaci na "Starou dámu", na níž chce přerušit dominanci britské stáje Ineos, a v sestavě pro 107. ročník nechybí největší hvězdy Primož Roglič a Tom Dumoulin.

Primož Roglič
zdroj: Twitter.com/giroditalia

Právě vítěz letošní Vuelty Roglič ze Slovinska a nováček v týmu Nizozemec Dumoulin, jenž předloni vyhrál Giro d'Italia a loni byl druhý na Tour, budou lídry pro celkové pořadí. Doplňuje je další Nizozemec Steven Kruijswijk, jenž byl letos na Tour třetí a příští rok by měl vést sestavu Jumbo-Visma na Vueltě.

V roli pomocníků nebudou na Tour chybět čtyřnásobný mistr světa v časovce Tony Martin z Německa, zkušený Nizozemec Robert Gesink či trojnásobný světový šampion v cyklokrosu Wout van Aert z Belgie.

Díky nabité sestavě se tým Jumbo-Visma pasoval do role jednoho z hlavních vyzyvatelů Ineosu, jehož jezdci ovládli až na jednu výjimku všechny ročníky Tour od roku 2012. Letos poprvé zvítězil mladý Kolumbijec Egan Bernal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy