Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Jediná vteřina chyběla v Chorvatsku Vingegaardovi

Až poslední etapa rozhodla. Jonas Vingegaard, letošní vítěz "Staré dámy", přišel o prvenství v závodě Kolem Chorvatska až v poslední etapě, ve které ho o vítězství připravil Slovinec Matej Mohorič. V konečném pořadí oba od sebe dělila jediná vteřina.

Matej Mohorič
zdroj: ČTK/AP autor: Christophe Ena

Vingegaard absolvoval v Chorvatsku první závod po dvouměsíční pauze, kterou si dopřál po úspěchu na Tour de France. Pětadvacetiletý jezdec stáje Jumbo-Visma ovládl třetí a pátou etapu, po které se v sobotu dostal do čela průběžného pořadí.

Před poslední etapou měl Vingegaard na druhého Mohoričce k dobru osm sekund a tušil, že rozhodnuto ještě není. "Ten rozdíl není velký, takže není zatím čas slavit. Pořád má šanci ten dres získat," uvedl Vingegaard. V poslední etapě dojel čtrnáctý ve stejném čase jako vítěz a celkový úspěch mu těsně unikl.

Závod byl pro Vingegaarda také přípravou na poslední monument sezony Kolem Lombardie, kde by měl v sobotu změřit síly i se Slovincem Tadejem Pogačarem, kterému překazil útok na třetí vítězství na Tour de France za sebou.

"Po Tour jsem potřeboval pauzu, ale už se do toho zase dostávám. A tohle je dobrý trénink na Lombardii," uvedl Vingegaard.

Celkové 16. místo obsadil v Chorvatsku český jezdec Michal Schlegel, který na Mohoriče ztratil přes 12 minut.

Cyklistický závod Kolem Chorvatska - konečné pořadí po 6 etapách:

1. Mohorič (Slovin.) 24:54:05, 2. Vingegaard (Dán.) -1, 3. Onley (Brit.) -11, 4. Albanese (It.) -21, 5. Laurance (Fr.) -26, 6. Rivera (Kol.) -31, ...16. Schlegel (ČR) -12:39.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články