Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jakobsen se byl po hrozivém pádu poprvé projet na kole

Poprvé po více než třech měsících se na kolo posadil Fabio Jakobsen. Nizozemec, který byl po pádu na závodě Kolem Polska v kómatu, pokračuje v rekonvalescenci. Viník kolize Dylan Groenewegen nedávno dostal disciplinární trest na devět měsíců.

Hrozivý pád v dojezdu 1. etapy Kolem Polska
zdroj: ČTK/AP

"Byla to dlouhá cesta. Chtěl bych poděkovat všem lékařským specialistům, kteří mi na této cestě pomohli. Už se těším na další operaci v lednu. Do té doby začnu pomalu s tréninkem," napsal na Twitteru ke zveřejněné fotografii.

Jakobsen utrpěl 5. srpna v Polsku po incidentu v závěru první etapy vážná zranění hlavy a byl dva dny v kómatu. Kvůli mnohačetným zlomeninám v obličeji se podrobil několika operacím a ještě ho minimálně jedna čeká příští rok v lednu. V čelistech mu zůstal jediný zub a dočasně měl i ochrnuté hlasivky.

Groenewegen, jenž z karambolu vyvázl se zlomenou klíční kostí, dostal za zavinění pádu od Mezinárodní cyklistické unie (UCI) zákaz sportovní činnosti na devět měsíců. Sedmadvacetiletý jezdec stáje Jumbo-Visma svou vinu uznal a trest přijal. Distanc mu vyprší 7. května 2021.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy