Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Jako přes kopírák. Sagan vyhrál podobně jako loni 3. etapu Tour Down Under

Peter Sagan vyhrál stejně jako loni třetí etapu závodu Tour Down Under v okolí Adelaide. Průběžné vedení si s jednosekundovým náskokem udržel Novozélanďan Patrick Bevin, jenž po středečním vítězství dojel pátý.

Peter Sagan
zdroj: ČTK/ZUMA

Cyklisté absolvovali na sedmi okruzích kolem Adelaide náročných 146,2 kilometru poté, co si většina týmů odhlasovala, že etapa navzdory vedrům v jižní Austrálii nebude zkrácena. Bývalý mistr světa Sagan se nejlépe vypořádal s technickým závěrem a těsně porazil Španěla Luise Leóna Sáncheze. Třetí skončil loňský celkový vítěz Daryl Impey z JAR.

"Tým mě udržel vepředu a staral se o mě," ocenil Sagan své kolegy ze stáje Bora-hansgrohe.

Je nám líto, video expirovalo.
Sagan stejně jako loni vyhrál 3. etapu Tour Down Under

"Když jsme přejeli poslední kopec, říkal jsem si, že to bude stejný závěr jako loni. A přesně to se také stalo, bylo to jako přes kopírák," dodal osmadvacetiletý Slovák po prvním vítězství v sezoně.

Očekává, že v páteční 129,2 km dlouhé etapě tak agresivní nebude. "To určitě ne. Tipuju Sáncheze," řekl Sagan.

Výsledky cyklistického etapového závodu Tour Down Under

1. Sagan (SR/Bora-hansgrohe) 3:46:06, 2. L. L. Sánchez (Šp./Astana), 3. Impey (JAR/Mitchelton-Scott), 4. Van Poppel (Niz./Jumbo-Visma), 5. Bevin (N. Zél./CCC), 6. Polanc (Slovin./SAE Team Emirates) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Bevin 10:20:09, 2. Sagan -1, 3. L. L. Sánchez -9, 4. Storer (Austr./Sunweb) -10, 5. Impey -11, 6. Van Poppel -15.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy