Italka Bastianelliová jasně kralovala závodu Gracia Orlová

Suverénní vítězku má etapový závod cyklistek Gracia Orlová. Stala se jí mistryně Evropy Italka Marta Bastianelliová. Ta po pěti etapách zvítězila o více než čtyři minuty před Belgičankou Julií Van de Veldeovou, třetí skončila ruská cyklistka Maria Novolodská.

Jukie van de Veldeová, Marta Bastianelliová a Maria Volodovská
zdroj: ČTK autor: Dalibor Válek

Dvaatřicetiletá Bastianelliová, světová šampionka v silničním závodě z roku 2007, vyhrála dvě etapy a zbylé tři pro sebe rozhodly její kolegyně z dánského týmu Virtu.

Na závěrečných okruzích vybojovala druhé etapové prvenství po páteční časovce Němka Mieke Krögerová, poté co společně s Bastianelliovou projely cílem bok po boku s náskokem přes tři a půl minuty na peloton.

Nejlepší českou jezdkyní byla po celkové porci 377 kilometrů Nikola Bajgerová. Závodnice Dukly Praha obsadila 21. místo se ztrátou více než osmi minut.

Bastianelliová ovládla závod Gracia Orlová

Cyklistický silniční závod žen Gracia Orlová

5. etapa - okruhy v Orlové (102 km): 1. Krögerová (Něm.) 2:45:28, 2. Bastianelliová (It.) stejný čas, 3. Wielová (Fr.), 4. Van de Veldeová (Belg.) obě -3:38, 5. Gafinovicová (Izr.), 6. Robbová (Něm.), ...22. Van Neck, 29. Neumanová všechny -3:39, 44. Bajgerová (všechny ČR) -3:50.

Konečné pořadí: 1. Bastianelliová 10:14:43, 2. Van de Veldeová -4:24, 3. Novolodská (Rus.) -5:05, 4. Plichtová (Pol.) -5:43, 5. Neylanová (Austr.) -5:44, 6. Gafinovicová -5:46, ...21. Bajgerová -8:11, 38. Van Neck -18:45, 43. Neumanová -21:02.