ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Iserbyt byl na trati v Koksijde k nezastavení, Worstová ovládla závod žen

Světový pohár v cyklokrosu pokračoval dalším podnikem. Mezi ženami zvládla náročnou trať v belgickém Koksijde nejlépe nizozemská závodnice Worstová před svými krajankami Betsemovou a Brandovou. Mezi muži si nejlépe vedl domácí Eli Iserbyt, druhý dojel po závěrečném spurtu další Belgičan Sweeck. Michael Boroš dojel jedenadvacátý.

Iserbytova radost

Iserbyt si připsal čtvrté vítězství v tomto ročníku Světového poháru s náskokem čtyř sekund před Laurensem Sweeckem. Třetí byl o sedm sekund zpět Toon Aerts, který na druhém místě průběžného pořadí seriálu zaostává za Iserbytem o 69 bodů.

"Pořád zbývá ještě devět závodů, což je hodně. Pokaždé chci uspět v závodě, dobrý výsledek v celkovém pořadí se pak dostaví," řekl Iserbyt po jedenáctém vyhraném závodě v sezoně.

Jeho nejbližší pronásledovatel Aerts skončil v Koksijde na třetím místě potřetí za sebou. "Snad to jednou prolomím," prohlásil.

V Belgii ovládl SP v cyklokrosu Iserbyt

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Koksijde (Belgie):

Ženy: 1. Worstová 46:31, 2. Betsemaová -17, 3. Brandová -37, 4. Van Anrooijová -49, 5. Alvaradová -1:10, 6. Van Empelová (všechny Niz.) -1:26.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 16 závodů): 1. Brandová 212, 2. Betsemaová 198, 3. Pieterseová (Niz.) 142, 4. Vasová (Maď.) 125, 5. Worstová 124, 6. Van Anrooijová 122, ...25. Nash 24, 37. Zemanová (obě ČR) 6.

Muži: 1. Iserbyt 57:00, 2. L. Sweeck -4, 3. Aerts -7, 4. Hermans (všichni Belg.) -14, 5. Van der Haar -17, 6. Van Kessel (oba Niz.) -54, ...21. Boroš -3:57, 28. Petruš (oba ČR) -7:00.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 16 závodů): 1. Iserbyt 245, 2. Aerts 176, 3. Van der Haar 175, 4. Hermans 175, 5. Vanthourenhout (Belg.) 151, 6. Van Kessel 108, ...25. Boroš 25, 43. Paprstka 5, 46. Vaníček (oba ČR) 4.