Impey se po druhé etapě dostal do čela Czech Cycling Tour

Druhou etapu závodu Czech Cycling Tour z Olomouce do Frýdku-Místku vyhrál ve finiši novozélandský cyklista Shane Archbold z německé stáje Bora-hansgrohe. Druhý skončil Jihoafričan Daryl Impey z dalšího elitního týmu Mitchelton-Scott, který ovládl čtvrteční úvodní časovku družstev.

V čele Czech Cycling Tour je po dvou etapách Impey

Díky bonifikaci je Impey, jenž vyhrál jednu etapu na letošní Tour de France, novým lídrem průběžného pořadí. Za ním následuje pět jeho týmových kolegů.

Sedmá pozice se ztrátou 23 sekund patří Dominiku Neumannovi, který obsadil 13. místo jako nejlepší z českých cyklistů. Za ním jsou v celkové klasifikaci se stejným odstupem na Impeyho čtyři další jezdci týmu Elkov-Auhtor.

V sobotu závod pokračuje třetí etapou z Olomouce do Uničova.

Cyklistický závod Czech Cycling Tour - 2. etapa (Olomouc - Frýdek Místek, 186,6 km):

1. Archbold (N. Zél./Bora-hansgrohe) 4:29:50, 2. Impey (JAR/Mitchelton-Scott), 3. Baška (SR/Bora-hansgrohe), 4. Van Den Berg (Niz./Metec-TKH), 5. Skaarseth (Nor./Uno-X), 6. Steimle (Něm./Vorarlberg Santic) všichni stejný čas, ...13. Neumann -2, 33. Bárta -6, 43. Otruba -9, 47. Kukrle (všichni ČR/Elkov-Author) -10.

Průběžné pořadí:

1. Impey 4:48:18, 2. Hamilton, 3. Durbridge (oba Austr./Mitchelton-Scott), 4. Juul-Jensen (Dán./Mitchelton-Scott), 5. Haig (Austr./Mitchelton-Scott) všichni -7, 6. Bookwalter (USA/Mitchelton-Scott) -16, 7. Neumann, 8. Bárta, 9. Otruba, 10. Kukrle všichni -23.