Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

I cyklisté si užijí Ligu mistrů. Přichází s ní dráhaři

Nejen fotbal, nejen hokej, ale také dráhová cyklistika bude mít svou Ligu mistrů. Nový seriál pod hlavičkou mezinárodní unie UCI se poprvé uskuteční během šesti po sobě jdoucích víkendů na šesti různých velodromech v závěru roku 2021.

Katie Archibaldová a Emily Nelsonová
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Dejong

UCI si od nového formátu a partnerství s televizní společností Eurosport slibuje, že pro dráhovou cyklistiku získá další fanoušky.

"Od listopadu do prosince 2021 se spolu budou v rámci dráhové Ligy mistrů během šesti víkendů střetávat nejlepší sprinteři a vytrvalci. Tato nová soutěž slibuje, že přinese závan svěžího vzduchu do této historické disciplíny našeho sportu a olympijských her," uvedl prezident UCI David Lappartient.

Každý z šesti závodů na dosud neurčených místech bude trvat kolem dvou hodin a budou ho tvořit čtyři disciplíny pro muže a ženy - sprint, keirin, vylučovací závod a scratch.

Závodníci se do Ligy mistrů kvalifikují díky výsledkům na říjnovém mistrovství světa v Turkmenistánu. Závodit budou v dresech inspirovaných vlajkami svých zemí, úřadující světoví šampioni budou mít tradiční duhové trikoty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy