Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hynka čeká Cape Epic. Poslední mezi profíky, první s českým parťákem

Poprvé v historii pojede Cape Epic ryze česká dvojice. Etapový závod horských kol absolvují spolu zkušený Kristian Hynek a nováček Martin Stošek. Věří, že společně mohou navázat na Hynkův triumf z roku 2014.

Kristián Hynek
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Je to pro mě novinka, nikdy jsem nejel Cape Epic s českým parťákem. Nechci tady dělat nějaká velkohubá prohlášení, ale s určitou dávkou skromnosti a zároveň odhodlání můžu otevřeně říct, že tam nejedeme pro páté až desáté místo. Chceme uspět. Věřím, že jsme schopni se porvat o vítězství," řekl Hynek.

Devětatřicetiletého bikera čeká na Cape Epic, kterému se přezdívá Tour de France horských kol, sedmé vystoupení. Vedle prvenství z roku 2014 má na kontě ještě dvě druhá místa, jednou závod nedokončil.

"Je to můj poslední Cape Epic na profesionální úrovni, chci do toho dát absolutně úplně vše. Jestli potom Cape Epic absolvuji v nějakém amatérském módu, to nechci úplně vylučovat. Beru to i jako takové předání žezla Martinovi," uvedl Hynek.

Je nám líto, video expirovalo.
Kristián Hynek pojede poprvé Cape Epic s českým parťákem

"Samozřejmě naprosto ideální scénář by byl zlatý konec. Ale aby tohle klaplo, musí se povést strašně moc věcí. Člověk musí mít více než jinde štěstí, že se mu budou vyhýbat defekty, zdravotní problémy," dodal Hynek.

Je přesvědčen, že spojení s týmovým kolegou a nováčkem závodu Stoškem bude fungovat. "Doufám, že já do toho přinesu zkušenost a Martin mě bude šetřit. Je dynamičtější, mladý. Pár etapových závodů jsme už spolu absolvovali, věřím, že spojení má velký potenciál," říká.

"Přípravu jsme začali někdy v polovině listopadu a do dnešního dne jsme absolvovali dvě soustředění. Teď v neděli odlétáme na Kypr, kde absolvujeme čtyřdenní etapový závod. To je takové vyvrcholení přípravy," uvedl Hynek.

Za největší favority považuje švýcarské obhájce Nina Schurtera a Larse Forstera. Na startu bude i další Čech, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, který pojede s Američanem Howardem Grottsem, s nímž předloni vyhrál.

"Je tam ale řada dalších týmů, na které může spousta lidí zapomenout," upozornil Hynek. V minulosti nebyl daleko od toho, aby jel závod s Kulhavým. "Tohle spojení bylo na spadnutí a logické. Bez dalších podrobností bych řekl, že tomu bránily týmové povinnosti," řekl Hynek.

Cítí se v lepší formě než na startu loňské sezony, kdy vznikal jeho nový tým Future Cycling. "Vloni to bylo ovlivněné tím, že jsem měl poměrně dost stresu se zařizováním nového týmu. Letos je toho stresu výrazně míň, mnohem líp se mi trénuje, regeneruje, jsem i na své lepší závodní váze. Pocitově se cítím mnohem líp," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články