V šachu

Holé Vrchy jim sedí. Boroš a Havlíková vyhráli třetí závod ČP cyklokrosařů

Michael Boroš vyhrál třetí závod sezony Českého poháru v Holých Vrších. Na trati, na které v lednu získal domácí titul, porazil po nástupu v posledním kole Tomáše Paprstku a upevnil si vedení v seriálu. Třetí místo obsadil Jan Nesvadba, jenž se soupeři jezdil po většinu závodu ve skupince.

Michael Boroš
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Asi mi to tady sedí. V lednu jsem tu vyhrál titul, teď slavím první letošní vítězství," pochvaloval si Boroš.

"Bylo těžké si dneska na suché a rychlé trati vytvořit sebemenší náskok, protože se jezdilo hodně v háku. Rozhodlo se v posledním okruhu, hned v nájezdu do terénu. Zrychlil jsem si a snažil se udržet svoje tempo až do cíle," dodal.

Mezi ženami s přehledem zvítězila Pavla Havlíková. Stylem start-cíl vyhrála před Rakušankou Nadjou Heiglovou a Karlou Štěpánovou. Pořadí poháru vede v sobotu sedmá Tereza Vaníčková.

Holé Vrchy patřily Borošovi. Těžký a rychlý závod, řekl

Výsledky českého poháru v cyklokrosu v Holých Vrších

Muži: 1. Boroš (ČEZ Tábor) 59:59, 2. Paprstka (Expres CZ-Tufo Kolín) -13, 3. Nesvadba (ČEZ Tábor) -33, 4. Loockx (Belg.) -1:14, 5. Jelínek (Mitas Trek) -1:41, 6. Rombouts (Belg.) -1:55.

Průběžné pořadí (po 3 z 8 závodů): 1. Boroš 146, 2. Paprstka 141, 3. Nesvadba 140.

Ženy: 1. Havlíková (Kooperativa Jablonec nad Nisou) 43:00, 2. Heiglová (Rak.) -31, 3. Štěpánová (Superior XC Team) -47, 4. Švihálková (ČEZ Tábor) -1:12, 5. Keseg Števková (SR) -2:06, 6. Ungermanová (AŠ Ml. Boleslav) -2:22.

Průběžné pořadí (po 3 z 8 závodů): 1. Vaníčková (Ivar CS-Author) 135, 2. Švihálková 127, 3. Novotná (Adastra Cycling Team) 126.