Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL V Repre

Hirt vedení v Ománu udržel a po pěti letech slaví vítězství. Objevil jsem znovu lásku k cyklistice, říká

Jan Hirt je celkovým vítězem závodu Kolem Ománu, kde v závěrečné šesté etapě s přehledem uhájil své vedení. Český cyklista slaví celkový triumf po více než pěti letech. Sprinterský finiš ovládl Fernando Gaviria, Hirt dojel v hlavním poli.

Je nám líto, video expirovalo.
Hirt ovládl celkové pořadí závodu Kolem Ománu

"Včera (v pondělí) to byl úžasný pocit, když jsem mohl poprvé po šesti letech zase vyhodit ruce do vzduchu. Vyhrát celkové pořadí je skvělý bonus. Jsem týmovým kolegům vděčný za pomoc. Celý týden jsme závodili společně a nepanikařili jsme, když se nás dneska soupeři snažili překvapit útoky," uvedl spokojený Hirt na webu stáje. "Jsem v životní formě a v Intermarché-Wanty-Gobert jsem znovu objevil lásku k cyklistice," dodal.

Jednatřicetiletý člen belgického týmu Intermarché-Wanty-Gobert v létě 2016 celkově ovládl závod Kolem Rakouska. Tehdy si také připsal etapové prvenství.

Druhý za českým jezdcem skončil v Ománu v závodu druhé nejvyšší kategorie po World Tour Ital Fausto Masnada, dalších 16 sekund ztratil bývalý mistr světa Portugalec Rui Costa.

V pondělí Hirt rozhodl v závěrečném dvoukilometrovém stoupání v pohoří Džebel Achdar. Úterní poslední etapa byla převážně rovinatá s délkou 135,5 kilometru a v jejím závěru Hirt odrazil všechny útoky soupeřů. V bodovací soutěži obsadil třetí místo, vyhrál ji Gaviria.

Cyklistický závod Kolem Ománu - závěrečná 6. etapa (135,5 km):

1. Gaviria (Kol.) 4:10:16, 2. Groves (Austr.), 3. Capiot (Belg.), 4. Penhoët, 5. Page (oba Fr.), 6. Cavendish (Brit.), ...27. Hirt všichni stejný čas, 56. Kukrle -34.

Konečné pořadí: 1. Hirt 22:35:43, 2. Masnada (It.) -1:00, 3. Costa (Portug.) -1:16, 4. Gesbert (Fr.), 5. Charmig (Dán.) oba -1:18, 6. Vauquelin (Fr.) -1:38, ...26. Kukrle -9:33.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články