Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Hirt už má jasno. Podepsal se stájí Circus-Wanty Gobert, která se posune do World Tour

Konec nejistoty. Český cyklista Jan Hirt podepsal dvouletou smlouvu s belgickou stájí Circus-Wanty Gobert, která se posune do WorldTour místo jeho dosavadního týmu, polského CCC. Polský celek, jehož dres obléká český jezdec momentálně na Vueltě, kvůli nedostatku financí skončí.

Jan Hirt
zdroj: ČTK/Červený Michal

Momentálně kontinentální tým Circus-Wanty Gobert se už v září dohodl s CCC, že převezme jeho licenci. Nyní oznámil, že angažuje i některé dosavadní jezdce CCC. S Hirtem přejdou do belgické stáje i Němci Jonas Koch a Georg Zimmermann.

"Mám velkou radost, že jsem dostal možnost připojit se k tomuto rostoucímu projektu. Tahle sezona byla dost komplikovaná a už se nemůžu dočkat, až budu členem tohohle zavedeného belgického týmu," uvedl Hirt na webu Circus-Wanty Gobert, jehož dres oblékají Jan Bakelants či Danny van Poppel.

"Těším se, že poznám nové lidi, a doufám, že se mi bude příští rok zase dařit, abych zajel nějaké dobré výsledky a pomohl týmu. Mým velkým cílem bude Grand Tour, ať už to bude kterákoli. Sním o etapovém vítězství a věřím, že to jednou vyjde," řekl devětadvacetiletý Hirt, který jede svou šestou Grand Tour. Nejlépe mu zatím vyšla hned ta premiérová - na Giru d'Italia v roce 2017 obsadil celkové 12. místo.

Nového zaměstnavatele bude mít od příští sezony i druhý český jezdec v barvách CCC Josef Černý, který se v říjnu blýskl etapovým vítězstvím na Giru d'Italia.

Je nám líto, video expirovalo.
Hirt po konci CCC bude jezdit za belgický tým Circus-Wanty Gobert
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy