Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Hirt se v silné konkurenci opět neztratil, v horské etapě Tour de l'Ain dojel desátý

Velmi dobře si zatím vede Jan Hirt v silně obsazeném závodu Tour de l'Ain ve Francii. Ve druhé etapě skončil český cyklista desátý a stejná pozice mu patří i v průběžném pořadí. V horském meření sil slavil loňský vítěz Vuelty Primož Roglič před úřadujícím šampionem z Tour de France Eganem Bernalem.

Jan Hirt
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Fotoreporter Sirotti Stefano

Slovinec Roglič dojel po 140 kilometrech a pěti kategorizovaných stoupáních v čele čtyřčlenné skupinky favoritů. Třetí byl ve stejném čase Ital Valerio Conti a čtvrtý Bernalův kolumbijský krajan Nairo Quintana.

Hirt šlapal na vrchol v Lélex Monts-Jura vlastním tempem a v cíli byl 20 sekund po Rogličovi. "Na to, že to je můj první závod po dlouhé pauze, jsem se cítil dobře. Docela mě to překvapuje, protože po tak dlouhé přestávce potřebuji obvykle mnohem víc kilometrů v nohách, abych se cítil takhle," uvedl český jezdec na webu své stáje CCC.

Krátký závod vyvrcholí v neděli nejnáročnější, třetí etapou, v níž cyklisty na 143 kilometrech čekají dvě stoupání první kategorie a závěrečné nejtěžší na Grand Colombier. "Jsem docela spokojený s formou a výkonem v konkurenci, jaká tu je, a doufám, že to bude zítra ještě lepší," dodal Hirt, jenž bojuje o nominaci na Tour de France.

Cyklistický etapový závod Tour de l'Ain - 2. etapa (141 km):

1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 3:38:14, 2. Bernal (Kol./Ineos), 3. Conti (It./SAE Team Emirates), 4. Quintana (Kol./Arkéa-Samsic) všichni stejný čas, 5. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma) -7, 6. Herrada (Šp./Cofidis) -15, ...10. Hirt -20, 102. Černý (oba ČR/CCC) -20:38.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 7:14:58, 2. Bernal -10, 3. Conti -12, 4. Mollema (Niz./Trek-Segafredo), 5. Quintana oba -16, 6. Kruijswijk -23, ...10. Hirt -36, 95. Černý -20:54.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy