Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Hirt posílí řady QuickStepu. S týmem podepsal na příští dva roky

Domácí závod Sazka Tour i celý zbytek sezony ještě odjede v dresu týmu Intermarché-Wanty Gobert, v příštím roce už ale Jana Hirta uvidíme v jiných barvách. Český cyklista, který letos skončil šestý na Giro d'Italia, podepsal smlouvu se stájí QuickStep Alpha Vinyl.

Jan Hirt
zdroj: ASO/Oman Cycling Association/P. Ballet

Hirt podepsal ve slavnějším belgickém týmu dvouletou smlouvu do konce roku 2024.

Jednatřicetiletý cyklista jezdí za současnou stáj druhým rokem. Vedle výkonů na Giru, kde vyhrál královskou horskou etapu, letos zaujal i etapovým a celkovým vítězstvím na únorovém závodu Kolem Ománu.

Ve Quick-Stepu by se měl Hirt potkat s Josefem Černým, s nímž už v minulosti jezdil za polský tým CCC. Zdeněk Štybar naopak na konci sezony po 11 letech elitní belgickou stáj opustí.

Je nám líto, video expirovalo.
Hirt: V QuickStepu se závodníci ještě zlepšují

"Jan Hirt nám dodá vrchařské kvality. Jezdí dobře už několik let, jak jsme viděli na letošním Giru d'Italia. Dokáže si dojet pro kvalitní výsledky, ale také umí tvrdě pracovat pro ostatní," uvedl na webu týmu jeho dlouholetý šéf Patrick Lefevere.

Třebíčský rodák Hirt jezdil už v roce 2014 za Etixx, jenž byl rozvojovým týmem Quick-Stepu. V roce 2015 vstoupil do profipelotonu v barvách CCC, v nichž v roce 2017 zažil díky dvanáctému místu na Giru vydařený debut na Grand Tour. I díky němu se od následující sezony posunul mezi worldtourovou elitu a dva roky jezdil za Astanu. Rok 2020 strávil Hirt opět v CCC a nyní závodí druhým rokem za Intermarché-Wanty Gobert.

QuickStep zároveň ohlásil příchody Belgičana Tima Merliera a Dána Caspera Pedersena. "Všichni tři jezdci mají vynikající individuální schopnosti, ale jsou to také skvělí lidé, kteří zapadnou dobře do naší 'Vlčí smečky' a její filozofie. Těšíme se na spolupráci s nimi," řekl Lefevere.

Je nám líto, video expirovalo.
Hirt se chystá na Sazka Tour
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články