Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Hazardujete s naším zdravím, kritizují jezdci soutěž o sjezdaře Gira

Milán – S velkou nelibostí se setkal nápad organizátorů Giro d'Italia, kteří se rozhodli k existujícím soutěžím v rámci této Grand Tour přidat i závod o nejrychlejšího sjezdaře. Cyklistům budou měřit čas na deseti úsecích včetně např. sjezdu ze Stelvia. Závodníci samotní nápad kritizují a zmiňují ohrožení bezpečnosti. Na Giru před šesti lety zahynul po pádu Wouter Weylandt, jen před několika dny přišel o život mladý Američan Chad Young.

Pád, který zdržel Contadora s Portem
zdroj: ČTK/AP autor: Claudio Peri

"Vážně? Jestli to tak je, měli byste se stydět. Nemáte už takhle dost pádů? Evidentně vám jde jenom o senzaci," napsal na Twitteru Jasper Stuyven, který se chystá na start na Giru v barvách týmu Trek-Segafredo.

"Doufám, že je to vtip. Co bezpečnost?" reagoval podobně Wout Poels ze Sky. "Není to tak dlouho, co jsme ztratili po pádu ve sjezdu našeho kamaráda a kolegu Woutera Weylandta. Má se to opakovat? Ne!!!" napsal německý cyklista Marcus Burghardt, kolega Jana Bárty z týmu Bora.

Cyklisté mají v deseti různých etapách na deseti úsecích včetně sjezdu ze Stelvia bojovat o prémii 500 eur (13 500 korun). Navíc budou za sjezdy dostávat body do celkového hodnocení, jehož vítěz obdrží 5000 eur, druhý v pořadí 3000 a třetí 2000.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy