Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Grand Tour zatím Van der Poela nečeká. Chce jet jednorázovky a horská kola

O víkendu se stal potřetí cyklokrosovým šampionem a už střádá další plány. Mathieu van der Poel chce jet silniční jednodenní závody jako Amstel Gold Race či Paříž-Roubaix, pak jej čekají horská kola ve Světovém poháru a na olympijských hrách. Naopak silniční Grand Tour zatím absolvovat neplánuje.

Mathieu van der Poel z Nizozemska na mistrovství světa
zdroj: ZUMA autor: David Stockman

Horských kol se Van der Poel nechce vzdát, i když ví, že mu brání v pokusu o úspěch také v největších etapových závodech. "Tak, jak kombinuji silniční a bikové závody já, to jde. Jednorázové závody se v kombinaci s horskými koly jezdit dají, ale plnohodnotná sezona na silnici se takhle absolvovat nedá," uvedl pětadvacetiletý univerzál po šampionátu v Dübendorfu, kde v neděli deklasoval konkurenci.

"Startovat jednou na Grand Tour patří mezi moje sny, ale horská kola miluji hrozně moc, takže by pro mě bylo těžké jim dát sbohem. Jednou se samozřejmě budu muset rozhodnout," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Závod mužů na MS a hlas vítězného Van der Poela

"Vím, že na nejlepší vrchaře nemám, takže bych v celkovém pořadí vpředu nebyl. I na Grand Tour bych spíš útočil v etapách," konstatoval. V příštích týdnech ho čekají kromě obhajoby prvenství na Amstel Gold Race i další klasiky jako Strade Bianche, Milán-San Remo, Kolem Flander a Paříž-Roubaix.

"Žádný konkrétní cíl mezi nimi nemám. Samozřejmě bych nejradši uspěl na všech. Na každém z těch závodů chci být v dobré formě," uvedl člen stáje Alpecin-Fenix, v níž je jeho novým kolegou Petr Vakoč.

Na horském kole loni Van der Poel vyhrál mistrovství Evropy v cross country Brně a také tři ze čtyř závodů Světového poháru, v nichž startoval. Nejradši by do svého rejstříku přidal ještě enduro, stále oblíbenější bikerské závody v obtížném terénu. "Hrozně rád bych jezdil i enduro, ale to už by nešlo. Myslím, že to je jedna z nejzábavnějších disciplín, ale už takhle toho mám dost," řekl Van der Poel.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy