Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Konec experimentu

Giro v problémech. Závod kvůli koronaviru opustily týmy Jumbo-Visma a Mitchelton-Scott

Testy na koronavirus během volného dne Giro d'Italia odhalily dva pozitivní testy u jezdců z pelotonu. Jedním z nich je Steven Kruijswijk, třetí muž loňské Tour de France. Spolu se svým nizozemským lídrem končí i celý tým Jumbo-Visma. Pozitivní byl také sprinter Michael Matthews a šest členů realizačních týmů. Čtyři z nich jsou ze stáje Mitchelton-Scott, jejíž lídr Simon Yates už kvůli nákaze skončil v minulých dnech. Australský tým se rozhodl ze závodu také odstoupit. 

Steven Kruijswijk
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Giro d'Italia navzdory množství odstoupivších závodníků pokračuje desátou etapou, ve vedení je stále portugalský cyklista Joao Almeida. Velcí favorité už chybí: Geraint Thomas odstoupil po těžkém pádu ve třetí etapě, Simon Yates a nyní Steven Kruijswijk, kteří oba v minulosti oblékali růžový dres, museli skončit kvůli nákaze.

"Nechápu, jak jsem to mohl dostat. V týmu dodržujeme spoustu opatření, abychom zabránili nákaze. Cítím se zdravý. Když jsem tu zprávu dostal, bylo to velké zklamání. Je mi líto, že musím opustit Giro takovým způsobem," uvedl Kruijswijk. Spolu s ním ze závodu odstoupil i celý tým Jumbo-Visma.

Testy během prvního volného dne odhalily kromě Kruijswijka nákazu i u Michaela Matthewse ze stáje Sunweb. Kromě obou jezdců se nakazilo také šest členů realizačních týmů, z nichž čtyři jsou z týmu Mitchelton-Scott, který se z Gira raději stáhl.

"Je to naše odpovědnost vůči závodníkům a zaměstnancům, pelotonu a organizaci závodu. Rozhodli jsme se proto z Gira odstoupit," uvedla australská stáj. Po jednom nakaženém mají také realizační týmy Ag2r La Mondiale a Ineos Grenadiers.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy