Kooperativa NBL 2023/2024

Ganna musí skousnout porážku. V Emirátech jej v časovce porazil Bissegger

Očekávanou devítikilometrovou časovku závodu Kolem Spojených arabských emirátů vyhrál Stefan Bissegger a posunul se po třech etapách do čela pořadí. Mladý Švýcar byl silnější než mistr světa Filippo Ganna.

Kukrle se po časovce propadl na 49. místo

Třiadvacetiletý Bissegger vyhrál devítikilometrovou rovinatou časovku před dvojnásobným úřadujícím světovým šampionem Gannou o sedm sekund. Třetí skončil s odstupem čtrnácti sekund bývalý mistr světa Tom Dumoulin.

Čtvrtý byl Tadej Pogačar, jenž na závodě Kolem SAE obhajuje loňské vítězství. Očekává se, že by dvojnásobný vítěz Tour de France, který nedávno prodělal covid-19, mohl zaútočit ve středeční vrchařské etapě.

Z tria českých cyklistů se časovka vydařila nejvíce Mathiasi Vackovi, jenž byl s odstupem 51 sekund jednapadesátý a celkově mu patří 42. pozice. Michael Kukrle s téměž minutovou ztrátou dojel 67. a odsunul se tak z první desítky na 49. pozici.

Cyklistický závod Kolem SAE (WorldTour) - 3. etapa (časovka na 9 km):

1. Bissegger (Švýc./EF Education-EasyPost) 9:43, 2. Ganna (It./Ineos Grenadiers) -7, 3. Dumoulin (Niz./Jumbo-Visma) -14, 4. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) -18, 5. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -22, 6. Bjerg (Dán./SAE Team Emirates) -24, ...51. M. Vacek (ČR/Gazprom-RusVelo) -51, 67. Kukrle (ČR/Gazprom-RusVelo) -58, 77. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -1:01.

Průběžné pořadí: 1. Bissegger 9:13:02, 2. Ganna -7, 3. Philipsen (Belg./Alpecin-Fenix) -12, 4. Dumoulin -14, 5. Pogačar -18, 6. Almeida -22, ...42. M. Vacek -51, 49. Kukrle -54, 66. Hirt -1:01.