WA Race Walking Tour Gold - Poděbrady

Froomea dělí poslední etapa od obhajoby triumfu na Dauphiné

Méribel - Britský cyklista Chris Froome uhájil v předposlední etapě závodu Critérium du Dauphiné vedení v průběžném pořadí a poslední den ho dělí od obhajoby vítězství. Jednatřicetiletý jezdec stáje Sky dojel v sobotní královské etapě na čtvrtém místě a svůj náskok před Australanem Richiem Portem zvýšil na 21 sekund.

Chris Froome
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Vítězství v 6. etapě, v níž cyklisté museli na trati dlouhé 141 kilometrů zdolat pět vrchařských prémií včetně legendárního stoupání na Col de la Madeleine, vybojoval domácí Thibaut Pinot. Do cíle v Méribelu dojel ve stejném čase jako krajan Romain Bardet.

Froome, jenž útočí na třetí triumf v Critériu du Dauphiné, ztratil na vítěze 1:07 minuty, Porte nabral dalších 14 sekund. Jediný český jezdec v pelotonu Roman Kreuziger dojel na 12. místě z odstupem 1:55 a v celkovém pořadí se posunul na 22. příčku.

V neděli čeká závodníky závěrečná 151 km dlouhá etapa s cílem v lyžařském středisku Superdévoluy. Na trase absolvují šest vrchařských prémií.

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné

Výsledky 6. etapy (141 km): 1. Pinot (Fr./FDJ) 4:24:16, 2. Bardet (Fr./AG2R) stejný čas, 3. Martin (Ir./Etixx-Quick-Step) -1:04, 4. Froome (Brit./Sky) -1:07, 5. Meintjes (JAR/Lampre), 6. Contador (Šp./Tinkoff) oba -1:15, ...12. Kreuziger (ČR/Tinkoff) -1:55.

Průběžné pořadí: 1. Froome (Brit./Sky) 25:50:22, 2. Porte (Austr./BMC), 3. Bardet oba -21, 4. Martin -30, 5. Contador -35, 6. Alaphilippe (Fr./Etixx-Quick-Step) -56, ...22. Kreuziger -6:36.