V šachu

Favority trápily defekty, cyklokrosu v Hlinsku vládli cizinci

Druhý závod cyklokrosového Toi Toi Cupu v Hlinsku ovládli závodníci ze zahraničí. Nejlepší byli Belgičan Tim Merlier a Buff Hoeková z Nizozemska. Belgický cyklista odsunul na další místa druhého Tomáše Paprstku a třetího Bartoše Miklera z Polska. V závodě žen skončila druhá Pavla Havlíková a třetí projela cílem Tereza Švihálková.

Tomáš Paprstka
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Za trvalého deště začal nejlépe Jan Nesvadba, který vedl téměř do poloviny závodu, ale pak přišel defekt a konec nadějím. Vedení převzal Merlier a už jej nepustil. Práci mu usnadnil defekt, který zabrzdil i naděje dalšího z favoritů Michala Boroše. Ten nakonec skončil těsně pod stupni vítězů a Nesvadba ještě o dvě místa za ním.

Cyklokrosu v Hlinsku vládli cizinci

Závod českého poháru Toi Toi Cup v cyklokrosu:

Muži: 1. Merlier (Belg.) 56:21, 2. Paprstka (Expres CZ-Tufo Kolín) -17, 3. Mikler (Pol.) -26, 4. Boroš (ČEZ Tábor) -49, 5. A. Ťoupalík (Sauerland NRW) -56, 6. Nesvadba (ČEZ Tábor) -1:01.

Průběžné pořadí (po 2 z 8 závodů): 1. Boroš 96, 2. Merlier 95, 3. Paprstka 92.

Ženy: 1. Hoekeová (Niz.) 38:14, 2. Havlíková (Kooperativa Jablonec nad Nisou) -8, 3. Švihálková (ČEZ Tábor) -28, 4. Vaníčková (Ivar CS-Author) -43, 5. Janů (ČEZ Tábor) -46, 6. Novotná (Adastra) -54.

Průběžné pořadí (po 2 z 8 závodů): 1. Hoekeová 99, 2. Vaníčková 91, 3. Bajgerová (Dukla Praha) 85.