Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Extrémní závěr etapy zvládl nejlépe Geniez, rudý dres obléká Fernández

Mirador de Ézaro (Španělsko) – Vítězem třetí etapy Vuelty se na jednom z nejprudších stoupání ve světové cyklistice stal Alexandre Geniez ze stáje FDJ. Francouzský jezdec dokázal na Mirador de Ézaro, které dosahuje průměrného sklonu více než třinácti procent, odjet svým kolegům z úniku a připsal si důležitý triumf. Spokojeni mohou být Nairo Quintana, Chris Froome a Esteban Chaves, kteří najeli čas na své konkurenty. Do průběžného vedení se dostal v etapě druhý Rubén Fernández. Malá tragédie naopak potkala lídra stáje Astany Miguela Ángela Lópeze, který po pádu výrazně ztratil.

Alexandre Geniez
zdroj: ČTK/EFE autor: JAVIER LIZON

"Nečekal jsem, že obléknu dres pro vedoucího jezdce," řekl Fernández. "Měl jsem pomáhat Quintanovi a Valverdemu, ale ti mi v průběhu etapy řekli, ať se na ně neohlížím a zaútočím. V závěrečném stoupání jsem předvedl životní výkon. Zkusím udržet červený dres až do konce, ale zároveň se budu snažit pomáhat našim lídrům," dodal jezdec Movistaru.

Téměř 177 kilometrů dlouhá etapa z Marínu do Dumbríe přinesla první kopce, vše gradovalo závěrečným prudkým stoupáním do cíle. Osmadvacetiletý Geniez jako jediný z uprchlíků dotáhl dlouhý únik do úspěšného konce a po třech letech si na Vueltě připsal druhý etapový primát. König dojel do cíle o více než minutu později než vítěz, ale udržel si osmou příčku.

Trojnásobný vítěz závodu Alberto Contador zaostal za vítězem téměř o minutu a v průběžném pořadí je až dvanáctý. Druhý český jezdec Zdeněk Štybar ztratil více než jedenáct minut a patří mu 116. pozice. Ještě hůř dopadl lídr stáje Astana Kolumbijec Miguel Ángel López, který po pádu zhruba deset kilometrů před cílem dorazil skoro o další minutu později a je prakticky bez šance na úspěch v celkovém pořadí.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 3. etapa: Marín - Dumbría (176,4 km):

1. Geniez (Fr./FDJ) 4:28:36, 2. Fernández -21, 3. Valverde (oba Šp./Movistar), 4. Froome (Brit./Sky), 5. Chaves (Kol./Orica) všichni -26, 6. Quintana (Kol./Movistar), 7. Anton (Šp./Dimension Data) oba -32, 8. Sánchez (Šp./BMC Racing), 9. Contador (Šp./Tinkoff), 10. Brambilla (It./Etixx-Quick-Step) -54, ...16. König (Sky) -1:06, 123. Štybar (Etixx-Quick-Step) -11:03.

Průběžné pořadí: 1. Fernández 9:16:07, 2. Valverde -7, 3. Froome -11, 4. Chaves, 5. Quintana oba -17, 6. Sánchez -46, 7. Kennaugh (Brit./Sky) -47, 8. König -51, 9. Moreno (Šp./Movistar) -58, 10. Brambilla -1:01, ...116. Štybar -12:20

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy