Následuje
MS 2020 Itálie

Dres evropského šampiona poveze Alexander Kristoff

Herning (Dánsko) – Novým evropským šampionem se v dánském Herningu stal Alexander Kristoff. Norský závodník porazil ve sprintu v ulicích města, které světové cyklistice dalo vítěze Tour de France z roku 1996 Bjarneho Riise, Eliu Vivianiho. Alois Kaňkovský ve spurtu přepadl přes kolo jednoho ze soupeřů, a nemohl tak závodit o vítězství.

Nový evropský šampion Alexander Kristoff
zdroj: Twitter.com/EuroRoad17

V loňském roce, kdy se evropské mistrovství pořádalo poprvé, triumfoval Peter Sagan. Coby mistr světa však na sebe bílo-modrý dres neoblékl a jezdil v tradičnějších duhových barvách. To nový šampion Kristoff si trikot užije více, a barvy mistra Evropy tak v pelotonu vidět budou.

Norský tým byl v závěru závodu hodně vidět – nejprve se šest kilometrů před cílem pokusil ujet pelotonu Edvald Boasson Hagen, jeho útok ale ztroskotal několik set metrů před cílovou čarou. To už se dopředu dral Kristoff, který se přetlačoval o každý decimetr s Vivianim. Jejich finiš musel rozsoudit až fotofiniš, podle něhož byl Nor v cíli dříve o šířku galusky.

Bronz za Vivianim, který ještě neúspěšně protestoval, že ho Kristoff nedovoleně namáčkl na bariéru, si vyjel Moreno Hofland z Nizozemska. "Snažil se tam dostat do malého prostoru, ale já mu to neumožnil. Nebylo tam místo na předjetí. Bylo to nakonec velice těsné, Elia je asi zklamaný, ale já myslím, že jsem neudělal nic špatného," popsal Kristoff.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy