Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Dráhový cyklista Kelemen je mistrem Evropy v keirinu

Grenchen (Švýcarsko) - Dráhový cyklista Pavel Kelemen je mistrem Evropy v keirinu. Na šampionátu v Grenchenu ve Švýcarsku zvítězil o 47 tisícin sekundy před Francouzem Francoisem Pervisem, další český reprezentant Tomáš Bábek dojel ve finále šestý.

Pavel Kelemen (vpravo)
zdroj: ISIFA

Čtyřiadvacetiletý Kelemen, který předloni v keirinu vyhrál mistrovství Evropy do 23 let, se v Grenchenu postaral o druhý medailový úspěch české výpravy. V sobotu získal Robin Wagner bronz v závodu na kilometr s pevným startem. V těsném dojezdu dělilo jezdce na prvním až čtvrtém místě pouhých 82 tisícin sekundy.

 "Na finále v keirinu jsem si hodně věřil. Dobře jsem se rozjel v pátečním sprintu. Pomohl mi i den volna," uvedl Kelemen, kterému se podařilo dodržet i stanovenou taktiku. "Věděl jsem, že musím jet vpředu, abych měl závod pod kontrolou. Podařilo se mi dostat za vedoucího jezdce Francouze Dalmeidu, kterého jsem v posledním kole předjel," popsal cestu ke zlatu.

Ve finále se vydal ze všech sil. "O jeho vypětí svědčí i to, že hned po závodě vyprázdnil obsah svého žaludku. Zlatá medaile je parádním dárkem ke třiatřicátým narozeninám jeho trenéra Petra Klimeše," uvedl šéftrenér českých dráhařů Svatopluk Buchta. V těsném dojezdu dělilo jezdce na prvním až čtvrtém místě pouhých 82 tisícin sekundy.

Bronz získal Rus Denis Dmitrijev, na Poláka Krzysztofa Maksela už medaile nezbyla. V keirinu získali čeští dráhaři evropskou medaili po pěti letech. V roce 2010 v Pruszkówě vybojoval Adam Ptáčník bronz. V bodovacím závodu dvojic obsadili Martin Bláha a Vojtěch Hačecký v Grenchenu deváté místo.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Grenchenu (Švýcarsko):

Muži:

Keirin: 1. Kelemen (ČR), 2. Pervis (Fr.) -0,047, 3. Dmitrijev (Rus.) -0,057, ...6. Bábek (ČR) -0,213.

Bodovací závod dvojic: 1. Mora, Torres (Šp.) 12, 2. Radionov, Sazanov (Rus.) 0, 3. Kneisky, Coquard (Fr.) 24/-1 kolo, ...9. Bláha, Hačecký (ČR) 4/-1 kolo.

Ženy:

Stíhací závod na 3000 m - finále: Archibaldová (Brit.) 3:32,832 - Delzenneová (Fr.) 3:37,331, o 3. místo: Horneová (Brit.) 3:35,288 - Krögerová (Něm.) 3:36,372.

Keirin: 1. Ligtleeová (Niz.), 2. Cueffová (Fr.) -0,033, 3. Gniděnková (Rus.) -0,076.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy