Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

Doping na Tour! Hříšníkem je Kolobněv

Paříž - Letošní Tour de France má první dopingový případ. Ruský cyklista Alexandr Kolobněv neprošel testem na diuretika, která nemají povzbuzující účinky, ale mohou sloužit k maskování zakázaných podpůrných látek. Pro jezdce si přišla do týmového hotelu francouzská policie a odvezla ho k výslechu. Stáj Kaťuša dala po vypuknutí aféry dvojnásobnému ruskému šampionovi a předloňskému vicemistrovi světa výpověď. "Byl propuštěn a podle interních týmových pravidel nám bude muset zaplatit odškodné za poškození image Kaťuše, až bude případ uzavřen," řekl mluvčí týmu Sergej Ušakov.

Kolobněv má nyní čtyřdenní lhůtu na to, aby požádal o prověření kontrolního vzorku B. Mezinárodní cyklistická unie uvedla, že mu nemůže zabránit v pokračování v závodu, protože v případě nálezu hydrochlorothiazidu, který byl v jeho těle ve středu 6. července odhalen, nemusí jít o závažné provinění.

V roce 2008 byl pozitivně testován na stejnou látku hvězdný belgický dráhař Iljo Keisse, který vinil z výsledku zkoušky kontaminovaný doplněk stravy a přesvědčil národní federaci, aby ho netrestala. Stejnou možnost má nyní Kolobněv. UCI v prohlášení konstatovala, že je přesvědčena, že stáj Kaťuša podnikne nezbytné kroky k tomu, aby Tour de France mohla v klidu pokračovat a jezdec měl příležitost se hájit.

Sportovní ředitel ruské stáje Bart Leysen ještě před vyhazovem cyklisty naznačil, že je nepravděpodobné, že by Kolobněv v pelotonu Tour zůstal. Zároveň uvedl, že jezdce vzali policisté k výslechu na stanici. "Jen si s ním chtějí projít nějaké věci, papíry, pak ho přivezou normálně zpátky," řekl Leysen. Třicetiletý Rus byl po devíti etapách v průběžném pořadí na 69. místě se ztrátou 22:15 minuty na vedoucího Francouze Thomase Voecklera.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy