Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Do Ria pojedou tři bikeři, Nash čeká na divokou kartu

Praha - Čeští bikeři by se ve středu měli dočkat potvrzení tří účastnických míst pro olympijský závod v cross country v Riu de Janeiro. Pokud se tak stane, v Brazílii se v srpnu představí obhájce zlata Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink a Jan Škarnitzl. Ženy sice o své jediné místo přišly, ale Kateřina Nash by se mohla do Ria dostat díky divoké kartě od Mezinárodní cyklistické federace UCI.

Kateřina Nash
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

"Máme to samozřejmě všechno spočítané, ale ještě radši čekáme, až bude vše oficiální a žebříčky pro OH uzavřené. Vypadá to ale tak, že bychom měli mít na olympiádě tři kluky a zároveň, že jsme přišli o to jedno místo mezi ženami," řekl Zapletal.

"Katka Nash sice jela teď v Albstadtu skvěle a dojela desátá, ale Švédka Rissvedsová zajela fantasticky a za druhé místo je strašně moc bodů," zmínil Zapletal nedělní druhý závod Světového poháru v Německu.

Zkušená Nash ale ještě nemusí smutnit. "Určitě pro ni chceme zažádat na UCI o divokou kartu. A protože UCI se snaží o to, aby měla na takovém závodě ty opravdu nejlepší závodníky, tak věřím, že máme velmi slibnou naději, abychom s tou žádostí uspěli," uvedl Zapletal.

Potvrdil také, že kromě Cinka s Kulhavým, kteří si s ohledem na výsledky v minulém roce zajistili Rio hodně dopředu, je na 99 procent jistá nominace Škarnitzla.

"Honzu výsledky plně opravňují k tomu, aby jel do Ria právě on. Potvrdil to i v závodech, které byly jako nominační. A i když tam ještě jeden z těch celkem pěti zbývá, v tuto chvíli si nedokážu představit, co by jeho nominaci mohlo změnit," uvedl Zapletal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy