Následuje
FIS magazín SP

Degenkolb se dočkal etapového vavřínu, dál vede Matthews

Córdoba - Čtvrtou etapu Vuelty ovládl v hromadném spurtu suverénně německý cyklista John Degenkolb. Červený trikot pro vedoucího muže závodu uhájil v dalším horkém dni Australan Michael Matthews, vítěz pondělní třetí etapy dojel na třetím místě a díky bonusovým sekundám zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí. Před druhým Kolumbijcem Nairem Quintanou, vítězem letošního Gira, vede o osm sekund. Třetí Španěl Alejandro Valverde ztrácí 15 sekund.

Pětadvacetiletý Degenkolb si spravil chuť po nevydařeném útoku na etapový vavřín ve spurtu do kopce z předchozího dne. "Včera to bylo velké zklamání, že jsem nevydržel, bylo to moc náročné a prudké. Dnešek byl lepší, jsem šťastný, že mám etapu na Vueltě," řekl jezdec stáje Giant.

V závěru 167,4 km dlouhé etapy, v níž peloton čekaly ve vysokých teplotách dvě vrchařské prémie, Degenkolb porazil o dvě délky kola druhého Vicentea Reynese ze Španělska a celkového lídra Matthewse a připsal si první etapové vítězství na podniku Grand Tour v sezoně. Na Tour de France se musel dvakrát spokojit s druhým místem.

Výsledky 4. etapy cyklistického závodu Vuelta:

1. Degenkolb (Něm./Giant) 4:02:55, 2. Reynes (Šp./IAM), 3. Matthews (Austr./Orica), 4. Caruso (It./Cannondale), 5. Martin (Ir./Garmin), 6. Kolobněv (Rus./Kaťuša), 7. Mondory (Fr./AG2R), 8. Conti (It./Lampre), 9. Jungels (Luc./Trek), 10. Aru (It./Astana) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Matthews 13:30:44, 2. Quintana (Kol./Movistar) -8, 3. Valverde (Šp./Movistar) -15, 4. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -19, 5. Caruso, 6. Chaves (Kol./Orica) oba -21, 7. Bennett (N. Zél./Cannondale), 8. Zubeldia (Šp./Trek) oba -24, 9. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo), 10. Kelderman oba -27.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy