Ostrava - Jihlava

Dascalu trať v Novém městě zbožňuje, obhájil tu vítězství. Ženám do 23 let vládla Battenová

Deja vu na Světovém poháru bikerů v Novém Městě na Moravě. Stejně jako před rokem zvítězil v kategorii do 23 let Rumun Vlad Dascalu před Švýcarem Filippem Colombem. Mezi ženami pokračuje americká jízda. Po triumfu Chloe Woodruffové, která ovládla páteční shorttrack, zvítězila v "třiadvacítkách" její krajanka Haley Battenová. Dvacetiletá bikerka ovládla závod systémem start-cíl. Druhá dojela s odstupem 28 sekund devatenáctiletá Němka Ronja Eiblová, třetí skončila Rakušanka Laura Stieggerová. Nejlépe z Češek na tom byla překvapivě Tereza Neumanová, která obsadila dvaadvacáté místo.

SP horských kol v Novém Městě
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"Startovala jsem z posledního místa. Vůbec jsem nevěděla, jak na tom budu. Snažila jsem se podat co nejlepší výkon a vůbec nechápu, jak se to takhle povedlo," konstatovala v emocích po závodě Neumanová.

Pochvalovala si atmosféru ve Vysočina aréně. "Neuvěřitelný. Těšila jsem se na to. Musím divákům poděkovat. V posledních dvou kolech to byl boj, ale v těch kopcích mě diváci hnali," dodala bývalá lyžařka.

Českým bikerům se dařilo ještě o poznání hůře. Nejlépe z nich dojel až na 53. místě Josef Jelínek.

Výsledky SP horských kol v Novém Městě na Moravě

Muži do 23 let: 1. Dascalu (Rum.) 1:14:24, 2. Colombo (Švýc.) -1, 3. Andreassen (Dán.) -10, ...53. Jelínek -6:48, 82. Jirouš -9:59, 100. Zadák -1 kolo, 106. D. Průdek (všichni ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Dascalu 160.

Ženy do 23 let: 1. Battenová (USA) 1:13:38, 2. Eiblová (Něm.) -28, 3. Stiggerová (Rak.) -1:20, ...22. Neumanová -8:33, 33. Czeczinkarová -10:14, 39. Sásková -11:43, 47. Tvarůžková (všechny ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Battenová 150, ...26. Sásková 5, 27. Neumanová 4, 28. Czeczinkarová 4.