MČR v alpském lyžování

Další triumf pro domácí. Molard zvítězil, Poels se ošklivě potloukl

Francouzská cyklistika slaví již čtvrtý etapový triumf ve významném závodě Paříž-Nice. Jezdec stáje Groupama-FDJ Rudy Molard načasoval kilometr před cílem perfektně svůj útok a dojel do cílového Vence před malou skupinkou pronásledovatelů. Těžkým pádem ve sjezdu, ve kterém si zlomil klíční kost, skončil závod pro Wouta Poelse. Ve žlutém pokračuje Luis Léon Sánchez.

Rudy Molard
zdroj: ČTK/BELGA autor: DAVID STOCKMAN

Poté, co se v páté etapě již druhého vítězství z úniku dočkala francouzská stáj Direct Energie, pokračovalo Paříž–Nice dalším dnem, v němž skupina uprchlíků nemusela být bez šancí – tím spíše, že v ní byl specialista na podobné kousky Thomas De Gendt. Ani belgický veterán, který z úniku vyhrál etapy na všech Grand Tour, ale tentokrát peloton nepřechytračil.

Hlavní pole malou skupinku dojelo čtyřiadvacet kilometrů před cílem ve Vence. V té chvíli před závodníky ještě bylo stoupání na prémii první kategorie (Cote de la Colle de sur Loup), které nabídlo prostor pro ataky útočně laděných jezdců. Délka sice jen necelé dva kilometry, ovšem průměrný sklon kolem deseti procent sliboval dramatický závěr.

Byl to přehršel útoků, kdy nástup podnikli Alexis Vuillermoz, Tim Wellens nebo kolumbijští vrchaři Sergio Henao a Esteban Chaves, pro něhož znovu pracoval Roman Kreuziger. Ve sjezdu, v němž tvrdě spadl Wout Poels, přišly další ataky, které první skupinu roztrhaly už jen na zhruba deset jednotlivců.

Zafungoval však až kilometr a dvě stě metrů před finišem nástup domácího Rudyho Molarda. Favorité váhali a dívali se jeden na druhého, zatímco cyklista stáje Groupama-FDJ rychle ujížděl k cílovému prostoru. Spurt o druhou příčku za ním vyhrál Tim Wellens před dalším z francouzských závodníků Julianem Alaphilippem. Kreuziger dojel na čtrnáctém místě.

Čtvrtý triumf pro Francouze získal na Paříž-Nice Molard

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour) - 6. etapa (198 km):

1. Molard (Fr./Groupama-FDJ) 4:40:05, 2. Wellens (Belg./Lotto Soudal), 3. Alaphilippe (Fr./Quick-Step Floors), 4. L. Sánchez (Šp./Astana), 5. Oomen (Niz./Sunweb), 6. Teuns (Belg./BMC), ...14. Kreuziger (Mitchelton-Scott) všichni -2.

Průběžné pořadí: 1. L. Sánchez 22:25:33, 2. Alaphilippe -22, 3. Soler (Šp./Movistar) -26, 4. G. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida) -34, 5. Wellens -35, 6. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida) -42, ...15. Kreuziger -1:29.