Následuje
ODM 2020: Studio

Další tah sprinterských šachů zvládl Gaviria lépe než Sagan

Civitanova Marche (Itálie) - Očekávaným spurtem skončila šestá etapa Tirrena-Adriatica. Rozhodovalo se mezi Fernandem Gaviriou a Peterem Saganem. Vyšší maximální rychlost ukázal kolumbijský závodník, který Sagana porazil na čáře a zabránil tak opakování jeho předchozího etapového triumfu. Průběžné vedení si před závěrečnou časovkou drží Nairo Quintana.

Fernando Gaviria poráží Petera Sagana
zdroj: ČTK/BELGA autor: YUZURU SUNADA

Peloton, v němž už chyběl nemocný Roman Kreuziger, pohltil v závěrečných třech kilometrech skupinku uprchlíků a rozhodovalo se tak v hromadném spurtu. Kolega Zdeňka Štybara ze stáje Quick-Step Floors uhájil premiérové letošní vítězství ve WorldTour před Saganem o půl kola. Výrazně mu pomohl Matteo Trentin, který ho "vypustil" na značce 200 m.

Před závěrečnou etapou, kterou bude individuální časovka na 10,1 km, má nejblíže k celkovému triumfu Nairo Quintana. Vrchařský specialista vede o 50 sekund před Thibautem Pinotem. Třetí Rohan Dennis ztrácí už 1:06 minuty, je ale suverénně nejlepší časovkář.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 6. etapa (168 km):

1. Gaviria (Kol./Quick-Step) 4:09:31, 2. Sagan (SR/Bora), 3. Stuyven (Belg./Trek-Segafredo), 4. Trentin (It./Quick-Step), 5. Debusschere (Belg./Lotto), 6. Viviani (It./Sky) všichni stejný čas, ...80. Štybar (Quick-Step) -17.

Průběžné pořadí: 1. Quintana (Kol./Movistar) 25:44:28, 2. Pinot (Fr./FDJ) -50, 3. Dennis (Austr./BMC) -1:06, 4. Roglič (Slovin./LottoNL) -1:15, 5. Dumoulin (Niz./Sunweb) -1:19, 6. Thomas (Brit./Sky) 1:23, ...48. Štybar -22:22. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy