Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Další covidové případy. Nemoc předčasně ukončila Giro Černému s Hirtem

Dva ze tří Čechů v pelotonu Giro d'Italia neodstartují do 11. etapy. Josef Černý i Jan Hirt se v závodě nakazili covidem-19 a stejně jako v neděli jejich lídr Remco Evenepoel odstoupili.

Je nám líto, video expirovalo.
Pohroma Quick-Stepu pokračuje. Z Gira už jsou venku i Hirt s Černým

Koronavirus mají i další jezdci belgické stáje Quick-Step, která před středeční etapou oznámila, že v závodě končí Hirt, Černý, Belgičan Louis Vervaeke a Ital Mattia Cattaneo. Elitnímu týmu tak zbyli na Giru jen tři jezdci.

"Po Remcově pozitivním nálezu v neděli večer se další dva jezdci v pondělí ráno necítili dobře, ale jejich antigenní testy byly negativní. Všech sedm závodníků podstoupilo test PCR a čtyři kluci byli pozitivní," uvedl týmový lékař Toon Cruyt na webu Soudal Quick-Stepu. "Zbylé tři jezdce a personál, který v závodě pokračuje, budeme dál sledovat a testovat," řekl.

Belgické stáji zbyli v pelotonu Ilan van Wilder, který je průběžně devatenáctý, další Belgičan Pieter Serry a Ital Davide Ballerini.

Hirtovi, který loni na Giru vyhrál jednu horskou etapu, patřilo v celkovém pořadí 51. místo se ztrátou přes 40 minut na vedoucího Brita Gerainta Thomase. Černý figuroval na 125. pozici.

Z Gira dnes odstoupil kvůli pozitivnímu testu na covid také Ital Stefano Gandin z týmu Corratec-Selle Italia, za který jezdí český cyklista Karel Vacek, jenž se blýskl druhým místem v sedmé etapě. Koronavirus vyřadil z úvodní Grand Tour sezony už 14 jezdců.

Pořadatelé v pondělí zavedli povinnost nosit roušky. Cyklisté je musejí mít před závodem a po něm v prostoru startu a cíle. Roušky jsou povinné i pro všechny účastníky a organizátory, kteří přicházejí s jezdci do kontaktu. Pozitivní výsledek pro cyklisty neznamená automatické vyřazení ze závodu, rozhodující je jejich zdravotní stav.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články