Golf Time

Czeczinkarová dostane s ročním zpožděním bronz z cyklokrosařského ME

Praha - Cyklokrosařka Jana Czeczinkarová je novou držitelkou bronzové medaile z ME závodnic do 23 let. V loňském závodě v nizozemském Huijbergenu přitom dojela čtvrtá, ale díky diskvalifikaci Belgičanky Femke van den Driesscheové za mechanický doping nakonec dostane bronz.

Jana Czeczinkarová
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Teprve devatenáctiletá Czeczinkarová se svého cenného kovu dočká 28. září v Táboře na startu nové sezony domácího seriálu Toi Toi Cupu. "Medaili dostane dodatečně od zástupce Evropské cyklistické unie UEC, předávat ji má (generální sekretář) Enrico Della Casa," uvedl šéf českého cyklokrosu Petr Balogh.

Czeczinkarová v Nizozemsku dojela v kategorii do 23 let čtvrtá se ztrátou 14 vteřin na bronz a téměř minuty na vítěznou Van den Driesscheovou. U té byl ale při letošním mistrovství světa odhalen motorek v kole, dostala šestiletý distanc a ukončila kariéru. UCI ji navíc diskvalifikovala zpětně od 11. října 2015, přičemž závod ME se jel 7. listopadu.