Paralympijský magazín

Czeczinkarová a Cink vévodí domácímu bikerskému maratonu

Ondřej Cink a Jana Czeczinkarová vyhráli český šampionát v maratonu na horských kolech. Cink měl před pronásledovateli čtyřminutový náskok, Czeczinkarová vyhrála o tři minuty.

Nejlepší tuzemský biker posledních let zvítězil v náročném 107 km dlouhém závodu v Dolní Moravě s téměř čtyřminutovým náskokem. Devětadvacetiletý Cink po pěti a půl hodinách na trati s převýšením více než 3300 metrů porazil o 3:53 minuty obhájce titulu Martina Stoška.

Třetí dojel s odstupem rovných šesti minut loňský vicemistr světa v maratonu Kristián Hynek. Těsně pod stupni vítězů skončil majitel zlaté a stříbrné olympijské medaile Jaroslav Kulhavý, jenž před dvěma týdny vynechal kvůli pohmožděným žebrům mistrovský závod cross country v Peci pod Sněžkou. Na Cinka ztratil 7:24 minuty.

Závod žen vyhrála po více než sedmi hodinách jízdy Jana Czeczinkarová o tři minuty před Karlou Štěpánovou.

Mistrovství ČR v maratonu horských kol v Dolní Moravě (Ústeckoorlicko) - 107 km

Muži: 1. Cink (Kross Racing) 5:32:35, 2. Stošek -3:53, 3. Hynek (oba Futurecycling Northwave) -6:00, 4. Kulhavý (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) -7:24, 5. Rauchfuss (Ethic Sport) -10:15, 6. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) -14:59.

Ženy: 1. Czeczinkarová (Liv Mistral) 7:02:29, 2. Štěpánová (Maloja Pushbikers) -2:56, 3. Pichlíková (Kross Bikeranch) -20:32.