Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Cyklokrosová událost. Nash se vydá na trať v Táboře

Čeští cyklokrosoví příznivci uvidí na Světovém poháru v Táboře Kateřinu Nash. Vedoucí žena průběžného pořadí seriálu se na tom domluvila s reprezentačním trenérem Petrem Dlaskem. Čtvrtý závod z devítidílného SP se pojede v sobotu 16. listopadu.

Kateřina Nash
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

"Kačka v Táboře stoprocentně pojede. Nechce si nechat vzít ten bílý dres vedoucí závodnice a přijít o něj tím, že by nestartovala," řekl Dlask. Držitelka dvou bronzů z MS do pohárového seriálu skvěle vstoupila při jeho úvodních dvou závodech v USA. Nejprve v Iowě skončila druhá a ve Waterloo zvítězila. Před více než dvěma týdny dojela v Bernu sedmá a se 198 body vede pořadí před Maghalií Rochetteovou (175) a Kaitlin Keoughovou (146).

Vše zatím nasvědčuje tomu, že Nash zabojuje o celkové prvenství a postaví se na start i v dalších závodech v Evropě. Po Táboru jsou na programu tři zastávky v Belgii: ještě v listopadu v Koksijde, pak v prosinci v Namuru a Heusden-Zolderu. Následně se pojede v lednu před mistrovstvím světa ve francouzském Nommay a nizozemském Hoogerheide.

"Myslím, že hodně reálně vypadají v tuto chvíli ty starty v listopadu v Koksijde a pak i během prosince v Namuru a Zolderu, kdy má tady v Evropě Katka také nějaký svůj program. Chce to zkusit dotáhnout, aby ten dres podržela i dál," uvedl Dlask.

Jak uvedl již dříve, pevně věří, že Nash bude i součástí české výpravy do švýcarského Dübendorfu, kde se začátkem února příštího roku pojede světový šampionát. Na posledním MS v Dánsku skončila Nash dvacátá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články