Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Cyklokrosaři znají nominaci pro MS. Ve Švýcarsku pojede také šampion Hekele

Reprezentační trenér Petr Dlask odtajnil nominaci pro MS cyklokrosařů. Nechybí v ní nedávný mistr republiky Emil Hekele, kterého v kategorii muži elite doplní Michael Boroš a Jan Nesvadba. V závodě žen pojedou Kateřina Nash, Pavla Havlíková a Nikola Bajgerová.

Hekeleho cyklokrosová euforie
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Dvaačtyřicetiletý Hekele startoval mezi elitou již na MS 2017 v lucemburském Bielesu (22. místo) a rok nato v nizozemském Valkenburgu (49.).

Nedávným domácím triumfem v Jičíně, na který dosáhl vůbec poprvé v kariéře, si podle nominačních kritérií zajistil místo v týmu reprezentačního trenéra Petra Dlaska pro MS. V tu chvíli ale neměl statut reprezentanta, neboť neměl podepsanou reprezentační smlouvu. Až na výjimky navíc ani nestartoval v domácích soutěžích.

V minulosti měl navíc samorost z Loštic, který závodí za vlastní tým Zekof, spory se svazem. Příležitost opět hájit české barvy na vrcholu sezony si ale nenechal ujít. Obě strany jakékoliv sváry urovnaly a dohnaly zároveň i potřebné náležitosti.

"Emil jel v Jičíně neskutečný závod. Do kopců běhal jako Usain Bolt a myslím si, že v posledních dvou kolech by mu měl problém stačit kdokoliv ze světové špičky. Jsme rádi, že se rozhodl statut reprezentanta podepsat, a těšíme se na jeho výkon na mistrovství světa," prohlásil před pár dny předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh.

Trenéru Dlaskovi se z drtivé většiny vyjasnilo ohledně posledních nominačních otazníků po víkendovém závodě Světového poháru v Nommay. Poslední tajenka zůstává mezi juniory, kde se mezi Pavlem Jindřichem a Davidem Šulcem rozhodne až po nedělní zastávce SP v Hoogerheide.

Český cyklokros bude mít ve Švýcarsku zastoupení ve všech šesti věkových kategoriích. Loni z dánského Bogense se Češi vrátili bez medaile. Posledním cenným kovem zůstává stříbro Tomáše Kopeckého ze závodu juniorů na MS 2018 ve Valkenburgu. Kopecký je ve výpravě i tentokrát, ale už v kategorii mužů do 23 let.

Nominace ČR na mistrovství světa v Dübendorfu:

Muži elite: Michael Boroš, Emil Hekele, Jan Nesvadba.

Muži do 23 let: Karel Camrda, Josef Jelínek, Tomáš Ježek, Tomáš Kopecký, Jakub Říman.

Junioři: Matyáš Fiala, Matyáš Kopecký, Matěj Stránský, Jan Zatloukal, Pavel Jindřich/David Šulc.

Ženy elite: Nikola Bajgerová, Pavla Havlíková, Kateřina Nash.

Ženy do 23 let: Tereza Švihálková.

Juniorky: Karolína Bedrníková, Aneta Novotná, Kristýna Zemanová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy