Následuje
Brněnská laťka 2020

Cyklokrosaře Alberta srazil fanoušek a zlomil mu žebro

Oostmalle (Belgie) - Mistr světa v cyklokrosu Niels Albert má po incidentu s fanouškem na belgickém šampionátu zlomené žebro. Albert dokončil nedělní závod v Oostmalle jako devátý. Po dojezdu si stěžoval, že ho v závěru srazil fanoušek Svena Nijse. Ten nakonec vyhrál a získal už sedmý titul. Zranění ohrožuje jeho další účinkování v sezoně, v níž vede Světový pohár o 20 bodů před českým reprezentantem Zdeňkem Štybarem, a za necelé tři týdny by měl v Táboře obhajovat titul světového šampiona.

Divák, jenž byl údajně opilý, se Albertovi omluvil. "Neudělal jsem to schválně, seběhlo se to všechno strašně rychle," řekl muž listu Het Niuewsblad. Dokonce tvrdil, že fandí Albertovi. Očití svědkové však rozhlasové stanici potvrdili Albertovu domněnku, že fanoušek ho strhl s kola záměrně.

"Bylo to skandální, jak jsem prohrál. Neříkám, že bych zvítězil, protože Nijs jel skvěle. Smekám před ním, zasloužil si to. Ale lidi se mě nesmí při závodě dotýkat. Mohou na mě křičet nebo házet lahve od piva, ale ne sahat," zlobil se první muž světového žebříčku.

Nijs se od fanouškova chování distancoval

Fanouškovo jednání odsoudil i Nijs. "Takové věci do cyklokrosu nepatří. Sportovní duch je důležitější než vítězství. Takoví lidé by měli dostat doživotní zákaz. Nechci s tím mužem mít nic společného. Takové fanoušky nechci," řekl mistr světa z roku 2005.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy