Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Cyklokrosař Šimůnek se po deseti letech v Belgii vrací do Česka

Tábor – Momentálně nejúspěšnější český cyklokrosový tým z Tábora získal další velkou posilu. Po Martině Mikuláškové, mistryni ČR v cyklokrosu, podepsal smlouvu na dva roky také aktuální republikový šampion Radomír Šimůnek.

Je nám líto, video expirovalo.
Šimůnek po návratu z Belgie podepsal smlouvu v Táboře

Šimůnek se vrací do Čech po deseti letech strávených v belgických týmech a jeho hlavním úkolem bude předávání zkušeností mladším kolegům. "Zkušenosti, které jsem čerpal posledních deset let v Belgii, se musí také nějak zúročit a je třeba je předávat dál, aby to obohatilo i další kluky. Třeba někde dělají chybu a člověk jim může pomoct, aby byli zase o něco lepší. Pak nám tady třeba zase vyroste nový mistr světa," uvedl Šimůnek.

Mladším kolegům z týmu by se jeho zkušenosti mohly hodit - jihočeská cyklokrosová bašta v příštím roce uspořádá evropský šampionát. "Místní trať se mi líbí, je hodně náročná a člověk musí být opravdu dobře psychicky připravený, aby mohl konkurovat nejlepším," řekl Šimůnek.

V rozhodování, zda dál závodit, mu hodně pomohla devátá příčka z mistrovství světa v Heusden-Zolderu na konci ledna, ale také premiérový zisk domácího titulu. Zvažoval tak hlavně možnosti, kde zakotví. "Jsem od roku 2005 soustavně pryč. Přitom jsem takový nacionalistický Čech, takže bych rád někdy fungoval doma. Člověk je přes sezonu v Belgii, manželka doma, nějak to dáváme dohromady, ale není to nic jednoduchého," řekl po světovém šampionátu.

V Táboře si od jeho příchodu hodně slibují. "Tvoříme perspektivní tým mladých cyklokrosařů a chtěli jsme k nim přivést zkušeného závodníka, který by jim měl jít příkladem. S Radkem počítáme jako s lodivodem, který by měl pomoci náš tým zviditelnit," uvedl předseda klubu Josef Krch.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články