Je nám líto, video expirovalo.

Cyklistika má svou královnu. Labounková vyhrála tradiční anketu a potvrdila konec kariéry

Romana Labounková vyhrála poprvé v kariéře anketu Král cyklistiky. Třicetiletá bikerka v letošním roce obhájila titul mistryně světa ve fourcrossu. Třicetiletá bikerka se stala teprve druhou vítězkou v historii ankety od jejího založení v roce 1965. V roce 2002 usedla na trůn dráhařka a silničářka Lada Kozlíková.

Romana Labounková královnou cyklistiky
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Labounková letos obhájila titul mistryně světa ve fourcrossu. Jak však přímo při předání ocenění potvrdila, šlo o její poslední velké vítězství, neboť světovým zlatem na začátku srpna v italském Val di Sole kariéru zakončila.

"Loni po zisku prvního titulu světové šampionky jsem měla obrovskou radost, letos se mi podařilo zlato obhájit, ale o hattrick usilovat nebudu. Tohle byl asi můj poslední titul a příští mistrovství světa nepojedu. V nejlepším se má skončit," prohlásila Labounková.

Její rozhodnutí je už podle všeho nezvratné. "Moc mě to ale potěšilo. Je to taková pěkná tečka jak za tímto rokem, tak i celou kariérou," dodala Labounková, jež v minulosti úspěšně závodila rovněž v olympijském bikrosu.

Je nám líto, video expirovalo.
Labounková vyhrála anketu Král cyklistiky a ukončila kariéru

V 55. ročníku ankety vystřídala na trůnu silničního profesionála Romana Kreuzigera, který byl loni oceněn již popáté. Historicky nejúspěšnějšími cyklisty jsou bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, kteří díky úspěchům v kolové vyhráli osmkrát.

"Je to pro mě určitě překvapení. O to cennější, že jsem si mohla sednout na trůn jako teprve druhá žena. Čekala jsem, že vyhraje Tomáš Bábek, který byl z mého pohledu domácím cyklistickým králem tohoto roku. Moje disciplína navíc není olympijská, takže není třeba až tak ceněná a sledovaná," řekla třicetiletá bikerka.

Labounková byla vyhlášena jako nejlepší žena v závodech horských kol, mezi muži byl oceněn Kristián Hynek, který skončil druhý na mistrovství světa v maratonu. Mezi silničáři byli nejlepší Nikola Nosková a Zdeněk Štybar. Kategorii cyklokrosařů ovládli Kateřina Nash a Michael Boroš.

Jako nejlepší dráhaři byli oceněni Jarmila Machačová a Tomáš Bábek, mezi handicapovanými Kateřina Antošová a Patrik Jahoda a mezi juniory Veronika Jaborníková a Pavel Bittner.

Do Síně slávy byli přijati Miroslav Janout a Vladimír Holeček.

Výsledky ankety Král cyklistiky 2019

Král cyklistiky: Romana Labounková.

Silnice: Nikola Nosková, Zdeněk Štybar.

Horská kola: Romana Labounková, Kristián Hynek.

Cyklokros: Kateřina Nash, Michael Boroš.

Sálová cyklistika: Adéla Přibylová, Jiří Hrdlička a Pavel Loskot.

Handicapovaní: Kateřina Antošová, Patrik Jahoda.

Bikros: Dominik Topinka.

Dráha: Jarmila Machačová, Tomáš Bábek.

Junioři: Veronika Jaborníková, Pavel Bittner.

Objev roku: Štěpánka Fremlová, Daren Dvořák, Aneta Novotná, Eliška Hanáková.

Síň slávy: Miroslav Janout, Vladimír Holeček.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy