Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Cyklistická šampionka Pietersová je po pádu v umělém spánku

Smůlu měla na Štědrý den nizozemská cyklistka Amy Pietersová. Po pádu v tréninku bude ještě nejméně do čtvrtka v umělém spánku. Trojnásobnou mistryni světa v dráhové disciplíně madison uvedli lékaři v nemocnici v Alicante do kómatu na Štedrý den a v pondělí podle jejího týmu SD Worx rozhodli, že v něm setrvá ještě nejméně další tři dny.

Amy Pietersová
zdroj: ČTK/AP autor: Thibault Camus

"Lékaři zdůraznili, že další odpočinek v této fázi dává větší šanci na uzdravení," informovala stáj, za niž třicetiletá jezdkyně závodí od roku 2017. Dodala, že lékaři nebudou schopni posoudit možné následky, dokud pacientku neprobudí.

Pietersová měla nehodu na soustředění ve španělském Calpe a s poraněním hlavy byla vrtulníkem přepravena do Alicante, kde se podrobila operaci.

Cyklistická univerzálka letos vybojovala mimo jiné nizozemský titul na silnici. Na dráze se stala s Kirsten Wildovou potřetí v řadě mistryní světa v bodovacím závodě dvojic. Předloni ovládla na silničním mistrovství Evropy závod s hromadným startem a je také světovou šampionkou ve smíšené časovce z roku 2019.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články