Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Cyklisté nevyjedou minimálně do začátku června. Sezona by se mohla prodloužit

Cyklistická přestávka se prodlužuje do 1. června. Rozhodla o tom Mezinárodní cyklistická unie (UCI). Pauza se týká všech cyklistických disciplín.

Egan Bernal si dává během závěrečné etapy Tour de France vítězné šampaňské
zdroj: ČTK/AP/ autor: Thibault Camus

Sezona byla přerušena v polovině března po skončení zkráceného závodu Paříž-Nice, jenž se jel bez diváků. Následné závody byly zrušeny, včetně významných jarních klasik v Itálii, Belgii i Nizozemsku.

Odloženo bylo také Giro d'Italia, jež mělo odstartovat 9. května v Budapešti. Prodloužení pauzy znamená například zrušení etapového závodu Critérium du Dauphiné ve Francii.

"Ve své roli řídící organizace našeho sportu pracuje UCI na základě konzultací s partnery na kostře budoucího mezinárodního silničního kalendáře. Prioritu budou mít tři Grand Tour a cyklistické monumenty," uvedla UCI, jež původně zastavila sezonu do konce dubna.

Start předposlední etapy Gira d'Italia
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Nejslavnější závod světa Tour de France má podle programu začít 27. června. Pořadatelé označili za poslední možný den, kdy se může o konání závodu rozhodnout, 15. květen.

Z pěti cyklistických monumentů byly odloženy čtyři: Milán-Sanremo, Paříž-Roubaix, Lutych-Bastogne-Lutych a Kolem Flander. Pátý monument Kolem Lombardie se tradičně jezdí v říjnu.

UCI potvrdila, že kvůli možnosti odjet klíčové závody v náhradním termínu nevylučuje prodloužení sezony. Podle listu Gazzetta dello Sport by se mohlo na silnici závodit až do listopadu.

Jakob Fuglsang
zdroj: ČTK/EFE autor: Javier Lizon

Cyklistická unie zároveň přislíbila vytvořit pracovní skupinu, jež se bude zabývat kontrakty jezdců. Elitní týmy Lotto-Soudal a Astana už uvedly, že dočasně v době nečinnosti sníží svým cyklistům platy, a některé další stáje poslaly na nucenou dovolenou pracovníky z pomocných profesí.

Za oběť pandemii koronaviru nepadla jen silniční cyklistika, ale například i závody horských kol. Na neurčito byly odloženy květnový Světový pohár v cross country v Novém Městě na Moravě i červnové mistrovství světa v Německu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy