Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Cyklisté kvůli koronaviru přijdou o MS ve Švýcarsku, hledá se jiný pořadatel

Světový šampionát v silniční cyklistice se letos ve Švýcarsku neuskuteční. Mistrovství, které měla hostit města Aigle a Martigny, neproběhne kvůli koronavirovým opatřením. Ve Švýcarsku nebude možné mezi 20. a 27. zářím, kdy se mělo MS konat, pořádat akce pro více než 1000 osob. Rozhodnutí potvrdili pořadatelé MS. Zda se šampionát přesune do jiné země, není zatím jasné. 

Annemiek van Vleutenová se raduje z titulu mistryně světa
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Mario Stiehl

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace v zemi v posledních týdnech nepotvrdilo. Navíc se postupně rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

"Jedenáct závodů během osmi dní, specifika závodění na okruhu a neustálý pohyb fanoušků znemožňující dodržování odstupů, to vše představuje nepřekonatelné překážky," uvedli pořadatelé v prohlášení. Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit.

Podle aktuálního prohlášení ale stále je možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie. UCI oznámila, že konečné rozhodnutí o případném přesunu padne nejpozději 1. září.

Je nám líto, video expirovalo.
Van Aert vyhrál etapu, Čechům se nedařilo

"Vzhledem ke sportovní důležitosti mistrovství světa pro cyklistiku chce UCI potvrdit, že stále pracujeme na nalezení alternativního projektu, abychom zajistili, že se ročník 2020 uskuteční. Prioritou je dějiště v Evropě a původní termín," uvedla UCI v prohlášení. V případném novém dějišti se nemusí uskutečnit kompletní plánovaný program.

"UCI bude hledat místo, které by nabídlo podobně náročné tratě jako Aigle-Martigny a které by tím pádem vyhovovalo stejnému typu jezdců, kteří se chystali závodit ve Švýcarsku," dodala UCI. Přeložení na příští rok nepřichází v úvahu. Pořadatelé cyklistického MS jsou totiž určeni na dlouho dopředu. A Švýcaři se mají opět dočkat v roce 2024, kdy šampionát uspořádá Curych. Do té doby se pojede v Belgii (2021), Austrálii (2022) a Skotsku (2023). Pro rok 2025 bylo MS přiděleno Africe, aniž by bylo přesně určeno místo konání.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy