Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Cyklista Rogers vyjádřil obavy nad bezpečností Tour de France

Canberra - Přední australský cyklista Michael Rogers vyjádřil v souvislosti s pátečními teroristickými útoky v Paříži obavy nad možností zajistit bezpečný průběh Tour de France v příštím roce. Pětatřicetiletý kolega Romana Kreuzigera ze stáje Tinkoff-Saxo si myslí, že s podobnými myšlenkami nebude zdaleka jediný. "Míjíme na trati spoustu lidí, kteří stojí podél silnice. A případný útok by mohl být opravdu snadný," domnívá se Rogers.

Michael Rogers
zdroj: AP autor: Fabio Ferrari

Rogers připustil, že peloton v tomto duchu přemítá již delší dobu a často. Jezdci závodí před tisícovkami diváků podél trati, ale nejsou nijak chráněni. Mnohde navíc i bez bariér, jež by držely fanoušky zpět a zamezovaly přímému kontaktu. A události z Paříže obavy jezdců podle Rogerse přirozeně umocňují.

Právě francouzská metropole navíc tradičně hostí závěr nejslavnějšího etapového závodu světa s dojezdem na bulvár Champs-Élysées. A jeden z útoků v Paříži, který byl nasměrován na přípravné fotbalové utkání Francie–Německo na stadionu Stade de France, jasně naznačil, že i sportovní události, při nichž se potenciálně snadným terčem útoku stává velký počet lidí, mohou být cílem teroristů.

"Mám to někde vzadu v hlavě. Je to přece jen velká mezinárodní událost, kterou sleduje celý svět. Je obtížné tomu zamezit. Ale kdyby se to doopravdy stalo, náš sport to zabije," prohlásil trojnásobný mistr světa z časovky jednotlivců z let 2003 až 2005. "Je třeba to vyhodnocovat krůček po krůčku a já věřím, že lidé, kteří to mají na starosti, dělají svou práci. A vše pro to, abychom měli jistotu, že vše proběhne hladce," dodal Rogers.

Před Rogersem je přitom velmi pravděpodobně poslední Tour de France v kariéře. Do sedmnácté profesionální sezony bude vstupovat s odhodláním skončit. "Myslím, že je čas. Jsem velmi hrdý na to, co jsem dokázal, ale už je to 16 let, co závodím. A myslím, že už je toho dost," uzavřel Rogers.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy