Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Cyklista Demoitié zemřel na následky pádu pod motocykl při závodu v Belgii

Wevelgem (Belgie) - Belgický cyklista Antoine Demoitié zemřel po pádu pod kola motocyklu během nedělního jednorázového závodu Gent-Wevelgem. Pětadvacetiletý člen kontinentální stáje Wanty-Groupe Gobert podlehl v noci v nemocnici těžkým zraněním.

Cyklistický peleton během jednorázového závodu Gent-Wevelgem
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Dirk Waem

Demoitié spadl s dalšími čtyřmi cyklisty zhruba po 140 kilometrech z celkových 243. Než se podle výpovědi svědků stihnul zvednout, zasáhl jej doprovodný motocykl a způsobil mu těžká poranění hlavy.
 
O život bojoval spurtér z Lutychu na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve francouzském Lille, zemřel krátce po půlnoci. Policie tragickou nehodu vyšetřuje.

Zapojit se chce i Mezinárodní cyklistická unie (UCI). "Budeme spolupracovat se všemi úřady, abychom zjistili okolnosti této tragédie," prohlásil šéf UCI Brian Cookson.

Po neštěstí se opět rozvířila debata o bezpečnosti jezdců v pelotonu

I v minulé sezoně totiž bylo několik incidentů s doprovodnými motocykly či auty. Během zářijové Vuelty například motorka srazila slovenského mistra světa Petera Sagana, o měsíc dříve během Clásicy San Sebastián zase Belgičana Grega Van Avermaeta.

"Musíme dostat motorky během závodů pod kontrolu," vyzval například hvězdný španělský cyklista Alberto Contador.

Pro Demoitiého byla belgická klasika Gent-Wevelgem teprve druhým závodem elitní kategorie WorldTour. V pátek absolvoval E3 Harelbeke, tuto neděli si chtěl poprvé vyzkoušet slavný závod Kolem Flander.

Jeho týmový kolega Gaëtan Bille prozradil, že rodina zesnulého cyklisty darovala Demoitiého orgány. "Už zachránil tři další životy. Hrdinou až do konce," napsal Bille v kondolenci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy